Цього епідсезону у Хмельницькій області ковідом хворіють на 18% людей менше, ніж минулого року. Втім, є і летальні випадки.
Чи продовжують люди вакцинуватися проти ковіду розповів генеральний директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України Микола Габрикевич.
У легкій формі хворіла, бо була вакцинована від ковіду, говорить місцева жителька Галина Гур’єва, яка прийшла до сімейної амбулаторії робити це вчетверте.
"Я дуже погано перенесла перший випадок, коли захворіла. Після того я зробила щеплення. Я вже стара людина, воно то дійсно треба. Тепер легше переношу цю хворобу".
Хмельничанка Ірина каже: не робила щеплення.
"Від ковіду вакцинуватися не збираюся, бо не хочу і все".
Сергій говорить: вакцинувався проти коронавірусу тричі.
"Я вважаю, що я зробив усе правильно і я не хворів".
Директорка Хмельницького міського центру первинної медико-санітарної допомоги №1" Валентина Гесаль розповіла: охочих вакцинуватися помітно поменшало, порівно з періодом ковідної пандемії.
"На третю і на четверту – на бустерні дози менше охочих є. І так я бачу, зараз ковід протікає набагато легше. Вважаю, що це і завдяки вакцинації. Вона може і не захищає від захворювання, але від таких фатальних наслідків, то точно".
Валентина Гесаль каже: вакцинація проти ковіду безплатна. Наразі мають шестидозну, американського виробництва.
"Якщо прийшло п'ять людей вакцинувалося – відкрили флакон, значить одна доза вже в нас утилізується, не відмовляємо, навіть, якщо є двоє охочих. У жовтні ми ввели 62 дози вакцини охочим, з них – 22 дитини і 40 дорослих. В листопаді вже 30 людей ми вакцинували".
Робити щеплення від ковіду, за словами Валентини Гесаль, як і раніше, рекомендують насамперед категоріям з групи ризику.
"Людям, які мають хронічні захворювання та людям похилого віку обов’язково радимо вакцинуватися".
Щеплюють в амбулаторіях сімейної медицини. Перед вакцинацією слід відвідати сімейного лікаря, розповіла головна медсестра центру ПМСД №1 Світлана Паращин.
"Сімейний лікар оглядає, бере в пацієнта інформовану згоду, заповнює. І все, відправляє у процедурний кабінет".
Наразі вакцинують проти ковіду Пфайзером, розповів генеральний директор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України Микола Габрикевич.
"Вона є в достатній кількості".
У порівнянні з минулим роком, каже, в області, за аналогічний період епідсезону, ковідом захворіло на 18 % менше людей.
"З 30 вересня по 1 грудня у нас в області захворіли 406 людей. На жаль, з них 6 осіб померло. Госпіталізовано за цей період понад 90 людей".
За словами Миколи Габрикевича, пік захворюваності на ковід щорічно припадає на кінець зими.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.