Перейти до основного змісту

Хмельницьке відділення плазми підтримало дитячу лікарню до Дня Святого Миколая

Сьогодні, 6 грудня, Хмельницьке відділення заготівлі плазми крові до Дня Святого Миколая передало 60 тисяч гривень міській дитячій лікарні.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла директорка відділення Людмила Щербатюк.

За її словами, пожертва та організоване для дітей свято — подяка працівникам та батькам пацієнтів за здачу плазми крові, що необхідна для виготовлення ліків.

Восьмирічний Артем, який отримав подарунок від Святого Миколая поділився, що подарунок йому сподобався, але має ще одне прохання до Миколая.

"Щоб війна швидко закінчилась".
Відзначення Дня Святого Миколая у Хмельницькій міській дитячій лікарні. Суспільне Хмельницький

Людмила Щербатюк розповіла, що свято для маленьких пацієнтів сьогодні організувало Хмельницьке відділення заготівлі плазми крові. Окрім цього, заклад передав лікарні сертифікат на суму 60 тисяч гривень.

"Кошти були зібрані завдяки нашим донорам, серед яких батьки дітей, які проходили лікування в міській дитячій лікарні. Вони приходили до нас, щоб здати донорську плазму. До цієї важливої справи активно долучився й колектив дитячої лікарні".

За її словами, організованим святом вирішили подякувати за плазму крові, необхідну для виготовлення ліків.

"Препарати, як-от альбумін, біовен та імуноглобулін, нині вкрай потрібні нашим військовим. Вони життєво важливі для лікування важких станів, таких як травми, опіки, сепсис чи ампутації. Окрім цього, ці ліки необхідні постраждалим у дорожньо-транспортних пригодах, пацієнтам онкологічних лікарень та дітям з імунодефіцитами. Саме ці препарати, виготовлені з донорської плазми, використовуються у подібних ситуаціях. Важливо розуміти, що без донорів плазми виготовлення таких незамінних медикаментів стане неможливим".
Директорка Хмельницької міської дитячої лікарні Наталія Зимак-Закутня. Суспільне Хмельницький

Директорка Хмельницької міської дитячої лікарні Наталія Зимак-Закутня, розповіла, що благодійні кошти будуть витрачені для лікування дітей, що перебувають у відділенні інтенсивної терапії.

"Найбільшу потребу у введенні препаратів крові мають саме ці діти. Це маленькі пацієнти зі складними захворюваннями, постраждалі внаслідок ДТП або з політравмами, які потребують інтенсивного лікування".

Як зазначає Наталія Зимак-Закутня, такі діти перебувають у лікарні щодня.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня

Вибір редакції