Перейти до основного змісту

2024: у Хмельницькому зафіксовано 426 повідомлень про мінування об'єктів

За 11 місяців 2024 року у Хмельницькому та регіоні зафіксовано значну кількість випадків домашнього насильства, шахрайства, булінгу та хибних повідомлень про мінування.

Суспільне Хмельницький отримало цю інформацію у відповіді на запит до Головного Управління національної поліції в Хмельницькій області.

За їх інформацією, протягом року у місті Хмельницькому зареєстровано 1315 заяв та повідомлень про домашнє насильство:

  • Жінки: 1116 осіб (84,8%)
  • Чоловіки: 185 осіб (14%)
  • Діти: 14 осіб (1,06%)

73 випадки (5,5%), пов'язані з насильством з боку неповнолітніх дітей щодо одного з батьків. За результатами роботи поліції було складено 570 адміністративних протоколів, відкрито 14 кримінальних проваджень. Для протидії домашньому насильству в області діють спеціалізовані підрозділи поліції. У Хмельницькому РУП мобільні групи реагування працюють з 2019 року, у Кам'янець-Подільському з 2023 року. В області створено сектори з протидії домашньому насильству. Крім того, на території області функціонують 6 кризових кімнат соціально-психологічної допомоги для постраждалих.

Протягом 2024 року у місті Хмельницькому зареєстровано 2040 заяв про шахрайство, з яких:

  • 1666 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР)
  • Розкрито 255 випадків
  • У 1343 випадках триває досудове розслідування

Найпоширенішими схемами шахрайства залишаються операції з купівлі-продажу через інтернет. Поліція рекомендує дотримуватися офіційних рекомендацій Національної поліції України, щоб уникнути шахрайства. Відповідальність за подібні злочини передбачена ст. 190Шахрайство карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років. Кримінального кодексу України.

За рік у місті Хмельницькому та області було зафіксовано:

  • 1 випадок булінгу у місті
  • 15 випадків в області

За цими випадками складено 16 адміністративних протоколів. Найпоширенішими видами булінгу серед підлітків є фізичний та психологічний. Відповідальність за булінг передбачена ст. 173-4передбачає відповідальність за неповідомлення керівником закладу освіти уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про випадки булінгу (цькування) учасника освітнього процесу. Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Про мінування об'єктів у місті Хмельницькому за 2024 рік на сьогодні зареєстровано 426 повідомлень. Всі ці випадки виявилися хибними. Метою псевдомінувальників було те, щоб створити напругу серед населення та вивести з ладу роботу спеціальних служб. Відповідальність за хибні повідомлення про мінування передбачена ч. 2 ст. 259 Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, - карається позбавленням волі на строк від двох до шести років.Кримінального кодексу України.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня
Вибір редакції