За попередніми даними службового розслідування щодо правомірності отримання інвалідності прокурорами Хмельниччини, 28,9% від загальної кількості прокурорів, які працюють в області, мають цей статус.
Про це Суспільне Хмельницький повідомили у відповіді на інформаційний запит в Офісі генерального прокурора.
За їхньою інформацією, загальна кількість прокурорів, які працюють у Хмельницькій області, — 211 людей. Серед тих, хто має статус особи з інвалідністю, 73,8% — чоловіки, 45 людей, 26,2% — жінки, 16 людей.
"Перевірка охоплює всі регіони, спецпрокуратури та центральний апарат. Досліджуються як питання, пов’язані з набуттям прокурорами статусу особи з інвалідністю, так і отримання пенсійних виплат за рішенням суду", — йдеться у відповіді на запит.
В Офісі генерального прокурора зазначили, щодо цих фактів розслідується кримінальне провадження за частиною 4 статті 27Стаття 27. Види співучасників.4. Підбурювачем є особа, яка умовлянням, підкупом, погрозою, примусом або іншим чином схилила іншого співучасника до вчинення кримінального правопорушення., частиною 2 і 4 статті 358Стаття 358. Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів.Згідно з частиною 2, караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до трьох років, або обмеженням волі на той самий строк.Згідно з частиною 4, карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк., частиною 3 статті 369Стаття 369. Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі.Згідно з частиною 3, караються позбавленням волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої. Кримінального кодексу України.
"По кожному з фактів буде проведена ретельна перевірка та надана оцінка як в межах службового розслідування, так і в межах кримінального провадження", — написали у відповіді на запит.
Що цьому передувало
- 16 жовтня, редактор видання "Цензор.Нет" Юрій Бутусов опублікував матеріал, у якому вказав, що 49 прокурорів Хмельницької області оформили інвалідність, до чого, за його словами, можуть бути причетні Тетяна Крупа і її син Олександр Крупа, який очолював Пенсійний фонд в Хмельницькій області.
- У зв’язку з поширенням інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури генеральний прокурор підписав наказ про проведення службового розслідування. Воно розпочалось 16 жовтня і може тривати до двох місяців.
- У коментарі Суспільне Хмельницький прессекретарка обласної прокуратури Марина Тисячна розповіла, перевірки прокурорів тривають не лише по нашій області, але й по всій Україні.
- Керівник Хмельницької обласної прокуратури Олексій Олійник відреагував на поширення інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами регіону.
- 17 жовтня наказом генерального прокурора Олексія Олійника звільнили з адміністративної посади керівника Хмельницької обласної прокуратури за власним бажанням. Обов'язки керівника тимчасово виконуватиме перший заступник Юрій Висоцький.
- Станом на 20 жовтня 2024 року, за інформацією Офісу генпрокурора, встановили, що 61 прокурор Хмельниччини має інвалідність. 80% з них, 50 людей, отримали інвалідність до початку повномасштабного вторгнення.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.