Підтримувати енергетичну систему Хмельницької області у разі надзвичайних ситуацій дозволить масове впровадження альтернативних джерел енергії для промисловості.
Про це в межах проєкту "Діалог влади та бізнесу" розповів начальник управління Держенергонагляду у Хмельницькій області Ігор Поліщук.
"Когенераційні установки Хмельницького зможуть працювати в автономному режимі. Вони будуть забезпечувати роботу теплових станцій, які спрямовані на опалення для населення. З початком повномасштабного вторгнення соціально важливі об’єкти, а також промисловість вони почали в себе ставити резервні джерела живлення — генератори. І в разі, якщо відбуваються відключення чи надзвичайних ситуацій, то вони в автономному режимі продовжують працювати".
Генеральний директор одного із підприємств області, яке виготовляє аграрну техніку, Анатолій Чайчук розповів, цього року в кредит брали два генератори. За його словами, їх електроенергія коштуватиме підприємству дорожче.
"Якщо я сьогодні закуповую 10-12 гривень за кіловат електроенергії, то на роботі на генераторі, по наших розрахунках, у два рази виростає ціна вартості електроенергії. Тобто в межах 20 гривень – не менше. А це впливає на собівартість продукції".
З його слів, кредит брали за Державною програмою "Доступні кредити 5-7-9%", що діє, зокрема, для купівлі альтернативних джерел енергії для підприємств.
Заступник начальника філії одного із банків Андрій Малецький розповів, як вона діє.
"В межах пріоритетних напрямків можна отримати суму кредиту до 150 мільйонів гривень на пільгових умовах, в межах цієї програми. Відповідно, або 7, або 9 відсотків річних. На терміни, відповідно, які визначені програмою "5-7-9%" -- 7 або 10 років, в межах пріоритетних напрямків".
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.