У Хмельницькому функціонують три кабінети "Я-Ветеран". Їхня мета — підвищити рівень соціального захисту ветеранів війни через онлайн-контроль за реалізацією їхніх прав та гарантій. За два тижні роботи послугами кабінетів скористались майже 300 людей.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла завідувачка сектору прийому громадян управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради Оксана Шутюк.
За її словами, фахівці, які працюють у кабінетах, можуть допомогти ветеранам війни отримати необхідну підтримку та інформацію для їхнього повернення в цивільне життя і вирішення соціальних та побутових питань.
"Кабінети функціонують за принципом кейс-менеджментуЦе підхід до управління, який передбачає індивідуальне ведення конкретних випадків або клієнтів., тобто надаємо всю інформацію, де людина може отримати ту чи ту послугу. Крім прийому офлайн, у нас працює телефонна консультація. Щодня багато дзвінків. Робота кабінету дуже актуальна", — пояснила Оксана Шутюк.
За її словами, у кабінетах надаються дев'ять послуг:
- Безоплатне поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги.
- Встановлення статусу особи з інвалідності внаслідок війни, видача посвідчення/довідок, продовження строку дії посвідчення.
- Встановлення статусу учасника війни, видача посвідчення.
- Безоплатне спорудження надгробка на могилі померлої (загиблої) особи, яка має особливі заслуги.
- Встановлення статусу постраждалого учасника Революції Гідності, видача посвідчення.
- Встановлення статусу члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війна та члена сім'ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України, видача посвідчення/довідки, продовження строку дії посвідчення.
- Прийняття рішення про проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу.
- Призначення одноразової грошової допомоги у разі інвалідності волонтера унаслідок поранення, отриманого під час надання волонтерської допомоги.
- Призначення одноразової грошової допомоги членам сім'ї, батькам та утриманцям волонтера, загиблого (померлого) внаслідок поранення, отриманого під час надання волонтерської допомоги.
Оксана Шутюк зазначила, кабінети облаштовані з дотриманням принципу безбар’єрності. Вони функціонують за адресами громадських приймалень управління праці та соціального захисту населення:
- вулиця Інститутська, 18;
- вулиця Перемоги, 10 Б;
- вулиця Шевченка, 99.
Записатись на консультацію можна за посиланням.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.