У Хмельницькому понад 400 людей покусали тварини: як діяти, якщо стали жертвою

Ексклюзивно

До травматології Хмельницької міської лікарні за дев'ять місяців поточного року з укусами тварин звернулися 424 людини. З них 155 пацієнтам призначили пройти курс вакцинації від сказу.

Про це Суспільне Хмельницький розповів завідувач травматології Хмельницької міської лікарні Руслан Колєсніков.

За його словами, у порівнянні з минулим роком за цей самий період, кількість покусаних людей знизилася на 37.

"155 пацієнтам, які до нас звернулися з укусами тварин, ми призначили пройти курс щеплень. Він складається з п'яти вакцин і робиться протягом 28 днів. З них 95 громадян пройшли повний курс. На цей момент щеплення продовжують отримувати 18 людей. Цей курс проводиться безплатно. Вакцини вистачає".

За словами Руслана Колєснікова, вакцина ефективна у разі початку курсу не пізніше 14-го дня з моменту укусу. Утім, курс імунізації призначають навіть через кілька місяців після контакту із хворою або ж підозрілою на сказ твариною.

"Найчастіше люди потерпають від укусів собак та кішок. Втім, трапляються випадки, коли звертаються з укусами білок та їжаків".

Лікар розповів: перше, що потрібно зробити, якщо вкусила тварина, це обробити рану.

"Для цього підійде 10% мильний розчин, йод або антисептик. Після обробки рани потрібно накласти марлеву пов'язку і після цього неодмінно звернутися по медичну допомогу.

Обов’язковому щепленню підлягають люди:

  • яких покусали скажені чи підозрілі на сказ тварини безпосередньо або через одяг, навіть за найменших ушкоджень шкіри;
  • покусані будь-якими дикими тваринами (навіть без підозри на сказ);
  • подряпані підозрілими на сказ тваринами або в разі забризкування подряпин слиною таких тварин, потрапляння її на слизові оболонки;
  • які зазнали будь-якого мікроушкодження шкіри під час роботи з хворими на сказ тваринами, патологічним матеріалом або транспортування трупів тварин для дослідження.

Начальник першого військового ветеринарного шпиталю України, професор Кирило Чумаков розповів як діяти, якщо помітили агресивно налаштовану собаку.

"Якщо собака проявляє агресію, то не треба робити різких рухів. Почекати поки тварина заспокоїться і тоді відходити від неї. Якщо ж тварина вже нанесла укус, то треба терміново звертатися до травматологічного пункту. І бажано відловлювати цю тварину на двотижневий карантин, щоб впевнитися у тому, що вона не хвора на сказ".

Витрачати гроші на різноманітні захисні пристрої від собак, ветеринар не радить.

"Ніякі пристрої, типу ультразвукового відлякувача чи шокера, не убезпечать вас від укусу тварини хворою на сказ. Якщо сказ у тварини, вона кидається на все: на залізо, на дерево. В неї церебральні порушення, косоокість. То їй такі пристрої будуть "до лампочки". А спокійна поведінка людини для нормальної, не скаженої собаки — запорука того, що вона не вкусить".

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.