Столітнє село Лісове Чорнянського старостинського округу, що на Хмельниччині, існує за документами. У ньому зареєстровано 12 людей, але ніхто з них тут фізично не проживає. Останнього жителя не стало сім років тому.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла староста Чорнянського старостинського округу Надія Реп’юк.
Передостанніми з села Лісове виїхала сім’я Леоніда Бондаря. Це було 16 років тому. Він розповів, зараз навідується туди, щоб засадити город і розчистити подвір’я.
"Село було гарне, велике — 77 хат. Потихеньку люди почали виїжджати, старіші — вимирати, ніхто не залишався. Ми переїхали, бо в сусідньому селі була восьмирічка. Дітям потрібно було ходити у старші класи, а добиратися було далеко", — пригадав Леонід Бондар.
За словами колишнього жителя Лісового Дмитра Яцкова, будинки тут почали будувати 1924 року: "Мій дідусь Котюк Прокіп Васильовичув першим мешканцем, який збудував будинок і заселився у цьому селі".
Надія Реп’юк зазначила, населений пункт перейменували під час декомунізації у 2017 році. Лісовим назвали через розташування: "Раніше це було село Ленінське. Перейменували так, бо воно знаходиться майже у лісі".
Село почало занепадати у сімдесятих роках минулого століття, коли стало менше учнів та закрили школу, розповіла колишня вчителька із сусіднього населеного пункту Чорна Тетяна Румак: "У селі Чорна відкрили середню школу, було 350 учнів, то діти перейшли туди навчатись".
Надія Реп’юк пояснила, вона родом із сусіднього села, але Лісове пам’ятає з дитинства.
"Після закінчення навчального року у нас завжди була практика упродовж двох тижнів. Ми туди їздили, робили віники для овець. Яке там було гарне село. Одна вуличка була зелена-зелена, хатки — біленькі, біля них садочки", — пригадала староста.
За словами колишнього жителя Лісового Леоніда Бондаря, люди виїхали в різні міста, зокрема, Харків та Київ. Хтось, як і його родина, оселився в найближчих селах, де більше розвинена інфраструктура.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.