Депутати підготували звернення до Верховної Ради: у Хмельницькому відбулась чергова сесія обласної ради

Сьогодні, 25 вересня, депутати Хмельницької обласної ради розглянули 15 питань порядку денного на пленарному засіданні 21 сесії. Всього зареєструвалось 56 депутатів із 64.

Які питання прийняли, а які відхилили — дізнавалась наша кореспондентка.

Звернення до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та всіх державних органів і посадових осіб держави, відповідальних за процес обміну полонених та встановлення відомостей щодо безвісти зниклих захисників Сил Оборони України ініціювала депутатська фракція "Європейська солідарність". Її представник Валентин Соколюк звернувся до депутатів із закликом підтримати рішення.

"Вважаю, що це звернення ми маємо підтримати. Переконаний, що до кожного з вас звертаються і будуть звертатися родини полонених та зниклих безвісти, які страждають через браку інформації про те, що відбувається, де перебувають їхні сини, батьки, чоловіки. Вважаємо за необхідне посилити діяльність державних установ, ТЦК та служб правопорядку щодо реагування на звернення і вимоги родин полонених та зниклих безвісти".
Сесія Хмельницької обласної ради, 25 вересня 2024. Суспільне Хмельницький

Депутатка фракції "Слуга народу" Оксана Бочкарьова зазначила, всі депутати поділяють біль родин, чиї батьки й сини утримуються в російських тюрмах та таборах, чи зниклих безвісти, але не вважає за потрібне додатково звертатися до керівників держави з цим питанням.

"Ця робота ведеться постійно. Українці мають проявити єдність та стійкість у підтримці захисників, які перебувають у полоні. На жаль, пропонована редакція звернення не містить конкретних та дієвих пропозицій. Ми не бачимо об'єктивних підстав для додаткового звернення від нашої обласної ради в питанні, яке перебуває під особливою увагою керівництва держави".

За звернення проголосувало 32 депутати, 5 утримались, 5 були проти, 14 не голосували. Рішення не прийняли. На пленарному засіданні депутати розглянули та майже одноголосно ухвалили кадрові питання, питання зміни власності майна в громадах, списання матеріальних цінностей та рішення про приватизацію трьох об'єктів.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк розповіла, кошти від приватизації йдуть на підтримку ЗСУ.

"За підсумками продажу ряду об'єктів, починаючи з 2021 року в рамках малої приватизації до обласного бюджету надійшло майже 56 мільйонів гривень. В липні 2024 року фінансовий ресурс був направлений на підтримку військових формувань, які зареєстровані в нашій області і подавали свої листи відповідно до потреби. Було відправлено і профінансовано відповідні їхні запити і потреби".

За її словами, не будуть винятком і гроші, виручені від приватизації наступних трьох об'єктів.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.