Перейти до основного змісту

"Гра в шахи багато чого навчила", — 14-річний чемпіон з шахів Ярослав Шевченко з Хмельницького

"Батько побачив, що в мене виходить грати в шахи і привів до спортивної школи", — згадує свої перші тренування срібний призер юнацького чемпіонату Європи Ярослав Шевченко з Хмельницького. Відтоді, каже, минуло всім років, і він не уявляє свого майбутнього без шахів.

Успіх Ярослава не повторював жоден із хмельницьких шахістів, розповів Суспільне Хмельницький старший тренер-викладач відділення шахів ДЮСШ №3 Олександр Шевчук, який займається з чотирнадцятирічним чемпіоном.

"Займається Ярослав шість разів на тиждень, по три години тренування. Це — одна частина, рішення певних завдань. А загалом, функціонал тренувань досить великий", — говорить Олександр Шевчук.

Старший тренер-викладач відділення шахів хмельницької ДЮСШ №3 Олександр Шевчук. Суспільне Хмельницький

Зі слів тренера, Ярослав — перший хмельницький шахіст, який став призером юнацького чемпіонату Європи.

"У нас був у 2015 році Разін Вадим, він третє місце посів на чемпіонаті Європи в швидких шахах. Але це серед дорослих. З юнацьких чемпіонатів не було за все життя шахів Хмельниччини", — розповідає тренер.

Цього року в Чехії вихованець Олександра Шевчука виграв особисте срібло і командну бронзу.

"Якби трішки піднажав, міг би і посісти перше місце. В команді хвилювання дали трошки про себе знати. Але ті партії, які він мав би потягнути команду, він це зробив", — говорить Олександр Шевчук.

14-річний шахіст з Хмельницького Ярослав Шевченко на юнацькому чемпіонаті Європи в Чехії. Серпень, 2024 рік. З власного архіву Ярослава Шевченка

Грі в шахи Ярослав Шевченко навчається вісім років, наразі в трьох тренерів, у двох з яких — онлайн. На перше тренування, розповів, його привели батьки.

"Батько побачив, що ніби якісь маю здібності з гри в шахи, тому привів в цю дитячо-юнацьку школу, і я почав грати", — згадує Ярослав.

За кілька років, каже хлопець, почав брати участь у змаганнях, спочатку — місцевих, потім — всеукраїнських. Найдовша з його партій тривала шість годин.

"Усю партію потрібно тримати спокійно, не поспішати, всю партію думати", — говорить хлопець.

Срібний призер юнацького чемпіонату Європи з шахів, хмельничанин Ярослав Шевченко. Хмельницький, вересень 2024 рік. Суспільне Хмельницький

У спортсмена є фаворити серед шахових фігур.

"Кінь — найцікавіша фігура, тому що вона ходить буквою Г, дві клітинки вперед, а одну вліво чи вправо, така фігура цікава. Кінь може неочікувано допомогти, або ж зруйнувати все", — розповідає юний шахіст.

Зараз дев’ятикласник Ярослав Шевченко має звання майстра спорту України, і хоче, каже, підтвердити звання міжнародного. Цьому, впевнений тренер, сприятимуть і спортивні вміння шахіста, і його характер.

"Дуже, дуже спокійний, такий флегматик, трошки йому не вистачає спортивної наглості. Враховуючи всіх чемпіонів світу, то по темпераменту саме 75 відсотків є флегматиками", — говорить тренер Олександр Шевчук.

Ярослав Шевченко разом із тренером Олександром Шевчуком. Хмельницький, вересень, 2024 рік. Суспільне Хмельницький

Ярослав каже, гра в шахи багато чого його навчила.

"У різних ситуаціях я, зазвичай, спокійно приймаю рішення. Я розумію, якщо я зараз щось зроблю, то які будуть наслідки далі", — говорить хлопець.

Яку професію обере в майбутньому, Ярослав Шевченко, каже, поки не знає, та місце шахам там знайдеться обов’язково.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня

Вибір редакції