Здешевили вартість дронів на 2600 гривень: на Хмельниччині волонтери створюють деталі для безпілотників

В одній з громад Хмельниччини волонтери громадської організації "Сітка перемоги" створюють пластмасові деталі для безпілотників. Їх друкують на 3D-принтері. Це допомагає здешевити вартість одного дрона на 2600 гривень.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла голова громадської організації "Сітка Перемоги" Тетяна Кондратюк.

За її словами, 3D-принтер купила за кошти її родини й благодійників.

3D-принтер, на якому волонтери створюють пластмасові деталі для дронів, серпень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

"Ми виготовляємо скид і ніжки. Все інше замовляємо або в Україні, або на китайських сайтах. Буває, що в Україні можна щось купити дешевше, ніж в Китаї. Але періодично на українському ринку деяких деталей може не бути", — пояснила голова громадської організації "Сітка Перемоги".

Тетяна Кондратюк зазначила, рік тому місцеві волонтери почали виготовляти безпілотники. Вони працюють не у волонтерському центрі, місце майстерні не оприлюднюють: "Сімейний підряд: чоловік, дружина й донька самостійно складають, паяють і возять або відсилають дрони на передову".

Дрон, який виготовляють волонтери на Хмельниччині, серпень 2024. Суспільне Хмельницький

Чоловік, який займається виробництвом безпілотників, розповів, разом з родиною щоразу вдосконалюють технологічний процес, щоб якнайбільше здешевити вартість дронів та виготовляти нові моделі.

Волонтери плетуть маскувальні сітки із новітнього матеріалу — спамбонду, серпень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

За словами волонтерки Тетяни Кушнірової, у волонтерському центрі жінки плетуть маскувальні сітки із новітнього матеріалу — спамбонду. Це синтетична тканина з найтонших полімерних волокон. Сітка з цього матеріалу легша, ніж зі звичайних тканин, витриваліша до дощу, адже відштовхує вологу.

Волонтери передали автомобіль для військових на фронт, серпень 2024, Хмельниччина. Суспільне Хмельницький

"Тканину замовляємо в інтернеті за гроші благодійників. Найбільше донатять місцеві пенсіонери. Вони регулярно майже кожен місяць приносять по 400-500 гривень. У них пенсії маленькі, то такі суми для них суттєві", — зазначила Тетяна Кушнірова.

За її словами, за благодійні внески купили автомобіль для військових на фронт та передали його бійцям.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.