У Меджибізькому замку Хмельниччини зібралися 300 студентів з різних куточків України в рамках освітнього проєкту. Кожен з учасників побував у ролі політика, реформатора та долучився до побудови успішної, на їхній погляд, держави.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла голова медіа команди проєкту Юлія Засік.
У стінах Меджибізькому замку відбувся щорічний освітній наметовий табір — "Програма Лідерства". Вона включала фізичні активності, командотворення, культурно-розважальну частину та рефлексії.
Під час зустрічі студенти віком від 16 до 24 років мали змогу створити власну політичну партію зі своєю ідеологією та просунути її в маси.
"Ми помітили під час виконання цього завдання, що команди обирали вільний ринок, збільшення недержавної освіти, недержавних медичних закладів. Усі команди були зосереджені на вільному суспільстві, свободі слова".
Учасники долучалися до симуляцій з тем земельної, податкової, пенсійної, освітньої реформи та взяли участь у тренінгу з протестної діяльності. Зокрема, в освітній реформі команди пропонували зменшити кількість державних закладів освіти, натомість збільшити приватні
"Вони це пояснювали тим, що дуже часто державна освіта не є такою якісною і конкурентоспроможною, як приватна. Молодь на конкретних прикладах розповідала про переваги приватних ВИШів".
У податковій реформі студенти пропонували зменшення податків для бізнесу, щоб була можливість розвивати підприємницьку діяльність у країні. Не дивлячись на доволі молодий вік, учасники думали й про пенсійну реформу.
"Вони вже намагаються думати про це. Вважають, що не варто чекати допомоги від держави і вже зараз дбати про свій достаток у старості способом відкладання певної частини коштів".
З’їзд у Меджибожі — це лише початок Програми Лідерства, яка триває рік. Далі всі охочі змогли приєднатися до "Українських Студентів за Свободу" і отримали змогу цілий рік працювати зі своїм персональним ментором, реалізовувати власні ідеї через проєкти й заходи та розбудовувати спільноту.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.