"Життя розсипалось, як намисто, тепер збираю його знов": переселенка з Херсону розповіла, як живе на Хмельниччині

Вимушена переселенка з Херсону Лариса приїхала на Хмельниччину у перші дні повномасштабного вторгнення. Оселилася у Славуті, де знайшла нове коло друзів на заняттях з англійської мови в Центрі підтримки громадських ініціатив.

Нових друзів знайшла на курсах з англійської мови для ВПО в Славуті вимушена переселенка з Херсону Лариса.

"Ми приїхали з першого дня, як почалася війна, місто було окуповане, і нам довелося виїхати. Життя вмить розсипалося, як те намисто, доводиться його збирати знову, тому ці заняття мені дають зараз силу якусь. Я поспішаю на них, бо в мене нове коло друзів, яке розгубилося з початку війни".

За її словами, англійську вивчає не задля практичного застосування, бо не збирається їхати за кордон.

Жителька Херсона Лариса біля дошки на заняттях з англійської, серпень 2024. Суспільне Хмельницький

"Я хочу дуже додому. Я от думала, де б я хотіла жити, ніде себе не бачу. Хочу, щоб закінчилася війна і я змогла повернутися у свій дім, у своє місто. Ми не просто теревенимо, ми вивчаємо мову, ми можемо заварити чай або каву, і це не смішно, бо хочеться мати з друзями такий час".

Англійську групі вимушених переселенців із 15 осіб викладає волонтер Петро Бражук.

"Допомагаю адаптуватися нашим внутрішньо переміщеним особам, займатися з ними англійською, чудово проводимо час, працюємо без жодних проблем".

Своїх слухачів викладач хвалить за сумлінність.

"Дійсно, люди, які майже не пропускають ніяких занять, абсолютно ходять завжди на регулярній основі, і, в принципі, з ними легко працювати, бо їхні знання дійсно покращуються".
Жителька Херсона Лариса на курсах з англійської, серпень 2024. Суспільне Хмельницький

Заняття для ВПО в славутському центрі підтримки громадських ініціатив відбуваються за підтримки громадської організації "Любов в дії". Її співзасновниця Анна Пустовіт розповіла: працюють і з дорослими, і з дітьми.

"Одна із ключових категорій, з якими ми працюємо, це діти-переселенці, діти-сироти, діти з кризових сімей. Ми проводимо зустрічі з жінками-переселенками. Неймовірні такі, насичені зустрічі. Більшість тут присутніх відвідує різні тематичні зустрічі, більше психологічного напрямку, також в нас є майстер-класи. Неймовірна атмосфера, ми кожного разу готуємо певний дрес-код, різні фотозони. Це неможливо б було без підтримки міста, без підтримки волонтерів".

За її словами, на такі заняття можуть приходити не тільки внутрішньо переміщені.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.