Починається, як звичайна ГРВІ: на Хмельниччині фіксують спалах кашлюку

Майже 200 хворих на кашлюк зафіксовано за пів року на Хмельниччині – це проти двох випадків минулого року. Про це у центрі профілактики хвороб розповів головний санітарний лікар області, Микола Габрикевич. Хворіють, каже, і дорослі і діти.

Мати шестирічної Діани Наталя Сквира з Деражнянщини розповідає: спочатку донька почала кашляти. Все починалося, як звичайне ГРВІ. Пізніше дитина почала задихатись.

"Синюшність з'явилась та задихалася. Важко її дихати було. Педіатриня направила нас до Хмельницького. Ми приїхали, нас прийняли і сказали , що по всіх признаках це кашлюк", — розповіла мати Діани.
Мати 6-ти річної дівчини, яка лікується від кашлюка, серпень 2024. Суспільне Хмельницький

Наразі Діана — єдина у дитячому інфекційному відділенні з діагнозом кашлюк, каже його завідувачка Вікторія Леньга, і через тиждень лікування почувається вона краще.

"Пацієнтці шість років, але мушу сказати, що хвороба в неї протікає нелегко, тому що на тлі кашлюка в неї розвинулась пневмонія, ателектаз і лікування її продовжується", — каже Вікторія Леньга.

Цьогоріч на Хмельниччині медики фіксують спалах кашлюку, розповів у Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб, головний санітарний лікар області Микола Габрикевич.

"У Хмельницькій області за шість місяців поточного року зафіксовано 194 випадки хворих на кашлюк, попередній рік – тільки два випадки".

700 старших року дітей в області не вакциновані від дифтерії, правцю та кашлюку, розповів Микола Габрикевич.

"Якщо взяти доросле населення, то це більше 51 тисячі осіб. Ефективність вакцинації проти правцю, дифтерії, становить 95-100%. А смертність від цих хвороб значно висока. Якщо брати правець, то це 80%, якщо брати дифтерію, то це біля 20%".

Щоб надолужити темпи вакцинації, каже, в області розпочали кампанію з посилення імунізації проти цих хвороб і триватиме вона, орієнтовно, до кінця року. Вакцини в області достатньо, розповів Микола Габрикевич. Щоб отримати щеплення, треба звернутися до свого сімейного лікаря.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.