Збираємось до школи: хмельницька психологиня розповіла, як підготувати дитину до навчального року

Шкільний клас школи у Хмельницькому, 2023. Суспільне Хмельницький

Хмельницька дитяча та підліткова психологиня Тетяна Матвійчук радить батькам вже розпочати підготовку дитини до школи. Зокрема, поступово переходити до режиму дня, подібного до шкільного, та разом обирати шкільне приладдя.

За її словами, батьки майбутніх першокласників хвилюються найбільше, адже це новий досвід. Тому психологиня радить не проявляти занадто тривогу щодо того, як дитина буде адаптуватись до навчального середовища та взаємодіяти з вчителем та однолітками, перебувати в укритті під час тривоги тощо.

"Діти здатні відчувати тривогу і занепокоєність батьків, тому важливо дорослим для своєї впевненості краще познайомитись з середовищем школи, вчителем, вимогами та правилами навчального простору. І, звичайно, разом з дитиною прогулятись по території школи та сформувати позитивне ставлення до навчання, згадати цікаві та приємні моменти з власного шкільного життя, за можливості переглянути фото та відео навчання у школі".

Для молодших школярів і майбутніх першокласників важливо перед школою (приблизно за два тижні) поступово переходити до режиму дня, що подібний до шкільного.

"В першу чергу це стосується гігієни сну, що дозволить дитині звикнути до режиму та тривалості сну. Адже сон — це час, коли організм поновлюється і набирається сил для наступного дня".

Також, каже Тетяна Матвійчук, важливо разом з дітьми обирати шкільне приладдя, що відображає їхні інтереси та захоплення.

"Нам усім приємно тримати в руках те, що співзвучно з нами. А ще це вчить дітей робити вибір серед безлічі пропозицій, а батьків дослухатись до думки дітей".

Щодо учнів середніх і старших класів, каже психологиня, тут важливо позитивне налаштування батьків без залякувань і погроз, а через відповідальність і обов'язковість.

"Звичайно добре, коли серед однокласників є друзі і це посилює бажання бути з ними в межах школи. Якщо друзів немає, то варто обговорити це з дітьми та виявити причини незадовільних відносин з однолітками. Також можна згадати власний досвід і те, що три місяці канікул сприяють тому, що діти й підлітки дорослішають і минулі негаразди можуть бути неактуальними".

Також, за словами психологиня, важливою є організація позанавчального часу дітей різного віку. Це може бути продовження попередніх занять, а може — й пошук нових. Важливо дослухатись до думки дітей і підлітків та враховувати їх схильності.

"Звичайно, сучасні діти надають перевагу гаджетам, але від батьків залежить організація екранного часу та фізична активність дітей. Тому може бути домовленість про обов'язкові занятті фізичної та інтелектуальної активності".

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.