На Хмельниччині створять клоново-насіннєву плантацію сосни

У Славутському лісовому господарстві створять клоново-насіннєву плантацію сосни звичайної, серпень 2024, Хмельниччина. Подільський лісовий офіс

У Славутському лісовому господарстві, що на Хмельниччині, створять клоново-насіннєву плантацію сосни звичайної — територія, де вирощуватимуть хвойні дерева зі щеплених саджанців найвищої якості. У майбутньому на плантації збиратимуть насіння, з якого зможуть виростити добірні сіянці.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла комунікаційниця Подільського лісового офісу Мар'яна Кибич.

За її словами, лісівники планують висадити 600 саджанців сосни звичайної на площі три гектари. Наразі їх щеплюють у Клавдієвській лісовій науково-дослідницькій станції.

"Сіянець повинен мати добре розвинену кореневу систему, а товщина рослини — відповідати діаметру живця. У Славутському лісовому господарстві для щеплення відібрали 300 сіянців, ще стільки ж залишили підростати до весни. Партію живців заготовили із 20 плюсових дерев — генетично найкращих, високопродуктивних сосон, які ростуть у природних умовах, наближених до місцевості у північній частині Хмельниччини", — пояснила Мар'яна Кибич.

Місце щеплення у рослини потрібно щільно обмотати спеціальною стрічкою, серпень 2024, Хмельниччина. Подільський лісовий офіс

Комунікаційниця Подільського лісового офісу зазначила, щеплення проводять методом вприклад Один зі способів розмноження рослин, при якому з'єднують дві частини рослини — підщепу (нижня частина, що дає коріння) і прищепу (верхня частина, що дає плоди або квіти.— серцевиною до камбіюКамбій — твірна тканина, завдяки якій відбувається потовщення стебла дерев'янистих та покритонасінних рослин.: "Цей спосіб результативний на 80-100%. Щоб забезпечити гарний контакт тканин, місце щеплення потрібно щільно обмотати спеціальною стрічкою".

Мар'яна Кибич розповіла, після щеплення акліматизація у хвойних рослин проходить складніше і довше, ніж у листяних. Тому у середовищі їхнього зростання необхідно контролювати температурний режим та рівень вологи.

"Створення клоново-насіннєвих плантації — тривалий і складний процес, але це одна із найкращих баз для вирощування генетично стійких лісів, які не лише матимуть високу продуктивність, але й здатні пристосуватися до змін клімату", — пояснила комунікаційниця Подільського лісового офісу.

За її словами, щеплені саджанці сосни звичайної будуть висаджувати у ґрунт восени 2025 року, а перші шишки лісівники збиратимуть через 5-7 років.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.