У Сутковецькій Свято-Покровській церкві-фортеці, що на Хмельниччині, відбулося перше богослужіння українською. Місцева релігійна громада перейшла до Православної церкви України (ПЦУ) шість років тому і відтоді боролася за право слухати у сільському старовинному храмі молитви рідною мовою.
Про це Суспільне Хмельницький розповів настоятель Свято-Покровської церкви отець Захарій.
"У цей день місцеві надзвичайно переживають, тому що Свято-Покровська парафія перша після надання Томоса приєдналася до Православної церкви України, але входить у храм сьогодні, через шість років судових засідань і боротьби. Ця подія — урочистість правди й справедливості", — зазначив отець Захарій.
За його словами, у Свято-Покровській церкві відбулося перше богослужіння з травня 2024 року, відколи законні власники храму, представники Хмельницької районної державної адміністрації, зайшли у неї, зрізали замки та попросили членів Української православної церкви (УПЦ) її залишити.
Місцева жителька Надія розповіла, прихильники УПЦ багато чого з храму забрали з собою. Вона на перше богослужіння принесла власноруч сплетені в українських кольорах брелоки для церковних ключів та образ Божої Матері з Ісусом, який склали з мозаїки її внуки.
За словами місцевої жительки Оксани Григорук, раніше члени релігійної громади ПЦУ ходили до іншої церкви, оскільки богослужіння проводилося не українською. Зазвичай їздили в Ярмолинці, що за 10 кілометрів від Сутківців.
"Починаючи з 2014 року, я ходила у церкву в Ярмолинцях. Ми зробили свій свідомий вибір. Я принципово відстоюю позицію за Україну, українську церкву й українську мову. Ми з великим нетерпінням чекали сьогоднішнього дня", — розповіла Оксана Григорук.
Настоятель храму зазначив, Свято-Покровська церква-фортеця 15 століття — така єдина на Хмельниччині й в Україні: "Скільки вона бачила сліз, переживань і молитов. Служити й молитися у найдавнішому храмі Поділля — це велика благодать і честь".
За словами отця Захарія, графік богослужінь у Свято-Покровському храмі ще не склали, але на великі релігійні свята служба обов'язково буде.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.