У Кам’янець-Подільському районі, що на півдні Хмельниччини, завершили збір ранніх зернових культур. Цього року жнива розпочали на два тижні раніше через теплу погоду навесні.
Про це Суспільне Хмельницький розповів голова Всеукраїнської аграрної ради в Хмельницькій області Ігор Гай.
З його слів, погодні умови вплинули на врожайність.
"Зовсім не було дощу. Погода не сприяла великому валу і великій врожайності, як минулого року. Ми збирали і 9, і 10 тонн пшениці. Горох у нас був по 4 тонни. Цього року не можна похизуватися такими врожаями", — пояснив Ігор Гай.
Голова Всеукраїнської аграрної ради в Хмельницькій області зазначив, одна з проблем у сільському господарстві Хмельниччини під час повномасштабної війни — кадровий голод.
"Це вже треті жнива з початку повномасштабного вторгнення. Людині властиво звикати до всього, але важко змиритися з тим, що хлопців забирають. Це велика проблема на рівні з відсутністю електроенергії. Дається взнаки нестача кваліфікованих кадрів", — розповів Ігор Гай.
За словами начальника обласного управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Олега Омелянюка, наразі на Хмельниччині триває активна фаза жнив. Станом на сьогодні по області намолотили 500 тисяч тонн збіжжя із середньою врожайністю 64 центнери з гектара, що вдвічі більше, ніж в інших регіонах України.
"Ми завершили збір раннього ячменю з площі 15 тисяч гектарів, намолочено 100 тисяч при урожайності 65 центнерів з гектара. Завершуємо обмолот гороху з площі 2,5 тисячі гектарів, обмолочено 4,5 тисячі при урожайності 25,1 центнера з гектара. В активну фазу вступив збір озимої пшениці. З 200 тисяч гектарів обмолотили 50 тисяч центнерів. Намолотили майже 300 тисяч тонн при урожайності 67 центнерів з гектара. Також продовжуємо обмолот озимого ріпаку з площі 92 тисячі гектарів, обмолочено майже 86%", — зазначив Олег Омелянюк.
Чиновник розповів, жнива на Хмельниччині триватимуть ще приблизно два тижні. Загалом по області планують зібрати півтора мільйона тонн збіжжя, як і в минулий та позаминулий роки.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.