У Хмельницькому презентували виставку портретів полеглих захисниць України Олени Білозерської

Виставку портретів "Полеглі захисниці України", авторкою яких є військовослужбовиця Олена Білозерська, відкрили у Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва. В експозиції п’ятдесят один портрет українських жінок, що полягли на полі бою.

Про це Суспільне Хмельницький розповів начальник управління культури Городоцької міської ради Олег Федоров.

За його словами, у Хмельницькому експозицію презентували вдруге, вперше вона демонструвалась у Городку.

Портрети загиблих захисниць України, представлені на виставці у Хмельницькому обласному центрі культури і мистецтв. Липень, 2024 рік. Суспільне Хмельницький
"Переважно, ці портрети були намальовані Оленою Білозерською тоді, коли вона потрапляла в госпіталь. Декілька робіт були зроблені просто на нулі, коли вона мала там декілька вільних хвилин. Вона каже, що непрофесійний художник, але той біль, ту журбу, які є у її роботах, ніхто б не зміг передати краще, ніж та людина, що бачила смерть. Олена бачила смерть і вона змога передати цю мужність, цю незламність, і водночас цю тугу українських жінок-захисниць", — каже Олег Федоров.
Авторка виставки портретів "Полеглі захисниці України", військовослужбовиця Олена Білозерська. Суспільне Хмельницький

Сама авторка експозиції військовослужбовиця Оксана Білозерська у своєму відеозверненні зазначила, що найменше, що вона може зробити, то це у такий спосіб вшанувати полеглих посестер.

"У майбутньому я хочу видати книгу портретів і історій абсолютно всіх жінок-військових, які віддали своє життя в російсько-українській війні", — каже Олена.

На портретах, виставлених у Хмельницькому, жінки з різних куточків України, і з Хмельниччини також. Курсант національної академії держприкордонслужби Михайло Горошко, після перегляду картин каже — у кожній роботі, насамперед, видно людську долю.

Курсант Національної академії держприкордонслужби Михайло Горошко оглядає на виставці портрети полеглих захисниць України. Суспільне Хмельницький
"Вони віддали найцінніше, що у них є — своє життя. Вони залишили тут свою сім'ю, своїх батьків, сестер, братів, чоловіків, і пішли на фронт. Не дивлячись на те, що хтось говорить — війна це не жіноча справа", — говорить Михайло Горошко.
Військовий капелан Віталій Пєвнєв. Суспільне Хмельницький

За словами військового капелана Віталія Пєвнєва, такі виставки необхідно демонструвати і у цілях патріотичного виховання молоді.

"Про наших захисниць-героїнь треба розповідати в школах старшокласникам, поширювати цю інформацію серед дівчат, серед хлопців, щоб вони розуміли ту ціну, яку сьогодні платять за нашу свободу. Як пересічному громадянину, мені вкрай важко оглядати цю виставку, вглядатися у ці портрети, тому що на них зображені майбутні дружини, майбутні мами, і це дійсно цвіт нації", — каже Віталій Пєвнєв.

Виставка діятиме у Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва до 26 липня. Вхід на неї вільний.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.