"Мамо, я живий, я обміняний. Сльози в нього, в мене", — мати звільненого полоненого бійця з Хмельниччини

"Я тебе люблю, чекаю і дуже скучила", — промовила телефоном мати військовослужбовця Богдана Цюпенка з села Кущівка Наркевицької тергромади Хмельниччини Людмила, коли вчора вперше за понад два роки почула його голос. Воїна повернули з російського полону під час обміну 25 червня.

Про свої емоції та першу за довгий час розмову з сином Людмила Цюпенко розповіла Суспільне Хмельницький.

"Я чекала, я сиділа, молила Бога, от зараз зателефонує, зараз зателефонує. На початку першої ночі він зателефонував. Перші емоції: "Мамо, я живий, я обміняний". Сльози в нього, в мене. Він відключився на хвилини дві, три. Потім: "Мамо, все нормально. Не плач. Усе буде добре. Ми скоро зустрінемося, і все в нас буде добре".

Про те, що син в Україні, сказала Людмила, дізналася ще до довгоочікуваного дзвінка про його визволення.

"Вчора пів десятого вечора дочка зателефонувала: "Мамо, є відео". Я відкрила відео, бачу, виходить з автобуса. Він не змінився, просто він дуже, дуже худенький. Думок не було ніяких, був крик душі, переплетений зі сльозами, плачем, я не можу такого передати й розказати, бо це емоції, мої емоції, які я пережила".
Богдана Цюпенка з Хмельниччини 25 червня 2024 року звільнили з російського полону. Людмила Цюпенко

25-річний Богдан Цюпенко служив у ЗСУ з 2019 року за контрактом. Повномасштабне вторгнення зустрів у Маріуполі, до російського полону потрапив з "Азовсталі". Напередодні, пригадала мати, написав: "Цілую, люблю всіх. Я на трохи пропаду". Богдан — третя, молодша дитина в родині. Мати поділилась, де брала сили дочекатися сина.

"Молитва, впевненість у тому, що мій син сильний, він усе витримає повернеться додому. У мене син завжди був впевнений у собі, чого хотів міг досягнути, цілеспрямований, я впевнена була, що він все витримає і все буде добре. Молила Бога, щоб він його підтримував і не дав впасти духом".

Що відомо про обмін полоненими 25 червня 2024 року

  • 25 червня, під час обміну полоненими між Україною та Росією вдалося повернути шість захисників з Хмельниччини. Загалом звільнили 90 людей.
  • У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими зазначили, що 25 червня звільнили 32 нацгвардійця, 18 прикордонників, 17 представників Військово-морських Сил, 15 бійців ЗСУ та 8 тероборонівців.
  • Омбудсман Дмитро Лубінець повідомив, що це 53 обмін військовополоненими з початку повномасштабного вторгнення. За цей час повернули 3300 українців.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.