Регіонально рідкісну рослину вужачку звичайну виявили у національному парку Хмельниччини

На території парку "Мале Полісся" знайшли регіонально рідкісну рослину вужачку звичайну, червень 2024, Хмельниччина. Наталія Кратасюк

На території національного природного парку "Мале Полісся", що на Хмельниччині, виявили регіонально рідкісну рослину. Вужачка звичайна включена до переліку видів, що підлягають особливій охороні в більшості регіоні України.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла старша наукова співробітниця національного природного парку "Мале Полісся" Наталія Кратасюк.

За її словами, вужачка звичайна — багаторічна трав'яниста папороть родини Вужачкові. Її висота становить 5-10 сантиметрів.

Вужачка звичайна росте на зволоженій території, червень 2024, Хмельниччина. Наталія Кратасюк

"У рослини є один листок яйцеподібно-овальної форми жовто-зеленого кольору та спороносний колосок, що спороносить з червня по серпень. На території нацпарку вужачку звичайну можна зустріти нечасто", — зазначила Наталія Кратасюк.

Старша наукова співробітниця національного природного парку "Мале Полісся" пояснила, вужачка звичайна росте на зволоженій території, серед якої вологі луки, узлісся, чагарники, листяні ліси, яри й берега водойм.

"Родова латинська назва виду "ophioglossum" походить від слів "офіс" — змія та "глосса" — язик. Вона пов'язана з формою верхівки колоска, що нагадує язичок вужа", — розповіла Наталія Кратасюк.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.