Права людини під час війни обговорювали на форумі у Хмельницькому

Регіональний форум про права людини у Хмельницькому, 14 червня 2024. Суспільне Хмельницький

Відсутність постійного місця проживання та стабільної роботи, бюрократичні перепони для отримання допомоги від держави – з такими проблемами стикаються нині внутрішньо переміщені особи, а також ветерани та ветеранки російсько-української війни на Хмельниччині. Дотримання прав саме цих двох верств населення обговорювалось сьогодні, 14 червня, на форумі з владою області, представниками тергромад та громадськими організаціями.

Про це Суспільному на Регіональному форумі "Права людини в умовах війни: Хмельниччина" розповіла представниця Уповноваженого з прав людини в Хмельницькій області Оксана Кізаєва.

"Житло – в першу чергу, працевлаштування також. Серед ветеранів – це проходження МСЕК, оформлення різних соціальних виплат, це реабілітація. До нас найчастіше звертаються, коли ветеран вже звернувся в ту структуру, яка має вирішити певне питання, чи то МСЕК, чи то відповідний орган місцевого самоврядування. Йому відмовили і він не отримав взагалі результату".

Серед учасників обговорення був ветеран російсько-української війни, військовий психолог Олександр Дарморос. За його словами, для ветеранів війни бюрократія в державних структурах при отриманні соціальної допомоги є однією із найгостріших проблем, на яку варто звернути увагу.

"Ця проблематика піднімається з 2014 року. І вирішення дуже-дуже мінімальне. Був період, що нові протези видавали без індивідуальної програми реабілітації. Раніше на два, зараз на чотири з половиною роки видається один протез. Проте добитися їх дуже важко. Для чого мені весь час доводити, кожних два роки, що в мене немає ноги і що в мене відсутній зір?"

За словами представниці Уповноваженого з прав людини Оксани Кізаєвої, за минулий рік на Хмельниччині було зареєстровано три тисячі звернень про порушення прав людини.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.