"Бахмут нагадував картинку з комп'ютерної гри": історія прикордонника Дениса Старова з Хмельниччини

24-річний офіцер прикордонної служби України Денис Старов з початку повномасштабного вторгнення ніс службу на різних кордонах України. У квітні 2023 воював у Бахмуті. Зараз, після важкого поранення та реабілітації, проходить службу в Національній академії Державної прикордонної служби України, що у Хмельницькому.

Про бойовий шлях старшого лейтенанта-прикордонника Дениса Старова дізнавалося Суспільне Хмельницький.

Повномасштабне вторгнення застало Дениса Старова на кордоні з Молдовою. Людей, котрі намагалися незаконно перетнути кордон у перші дні війни, каже офіцер-прикордонник, затримували цілодобово.

"Майже щодня, майже кожної ночі були спроби перетину державного кордону. Були затримання, коли ловили по 5-6 людей. Коли вони тікали, то брали з собою і в руках несли ноутбук, прикраси, гроші, щось елементарне", — згадує Денис.

З березня 2022 року, розповідає, почалися ротації по всій Україні.

"Ми працювали так, що три місяці ми знаходилися на заході, три місяці — на півдні, на три місяці вибували на схід. В червні ми приїхали в Слов’янськ, там ми займалися більше інженерним облаштуванням. Боїв, прямого контакту в нас тоді не було, але були обстріли, були прильоти", — говорить офіцер.
Денис Старов під час охорони кордон. Денис Старов/Архів

Далі, розповідає Денис Старов, служба на кордоні з Польщею та Білоруссю. У квітні 2023 року їхню частину підрозділу направили у Бахмут.

"У мене було три позиції. Розподілив, хто на якій позиції знаходиться. Я був у групі евакуації", — каже Денис.

Місто, пригадує, нагадувало картинки з комп’ютерної гри, у котру грав підлітком.

"Ніч, все палає, свіжі прильоти, все горить. Десь ведуться бої по сусідству. Танк горить розбитий. Я йду і думаю, це дійсно як у якійсь грі. На третій позиції, там, де були мої хлопці, нам дали команду, щоб ми забрали "двохсотого", — розповідає військовий.
Денис Старов на бойових позиціях. Денис Старов/Архів

Разом з групою, продовжує розповідь офіцер, зайшли у підвал школи перепочити.

"Ми базувалися в підвалі, тоді почалися сильні обстріли. Я чую, що десь на першому поверсі починають вести вогонь з нашої позиції по нашій позиції. Підвал був величенький, десь метрів 50. Закидають димову гранату, через декілька секунд закидають бойову гранату. Ми с хлопцями зреагували вчасно, встигли заховатися. Пішли тихенько в кінець підвалу. Почули голоси на першому поверсі, що розмовляють російською мовою", — згадує Денис.

Росіяни, каже, почали перевіряти, чи є хто у підвалі.

"Вони не знають, що ми там, але починають зачищати — починають прострілювати кожен кут, кидати гранати. І я розумію, що через декілька хвилин вони доберуться до нас. З іншого боку підвалу був отвір, через який можна було піднятися на перший поверх", — розповідає офіцер-прикордонник.

Курсовий офіцер факультету безпеки державного кордону Національної академії Державної прикордонної служби України Денис Старов.

У білий день група опинилася на вулиці, говорить Денис Старов.

"100-200 метрів — це є ціна твого життя. Ми заходимо в будинок, проходить декілька хвилин, прилітає снаряд. Я опустив голову вниз і з шиї починає юшити кров. Після другого прильоту в мене все в очах побіліло. В мене і рука тут ось, мені осколок залетів тут через щелепу, залетів через шию і мені пізніше їх діставали в лікарні. На голові дуже багато осколків", — пригадує Старов.

Шість годин пересиділи у підвалі будинку, розповідає Денис Старов. Каже, від вибухів частково втратив зір.

"Я попросив хлопців взяти мій автомат, бо рука була перебита. Кажу їм: "Я з вами піду, я йти можу, в мене ноги цілі, все добре з ногами, але я не бачу куди йти. Я буду йти біля когось". Ми тоді висувалися в місто однією дорогою. Як тоді казали "дорога життя", — говорить офіцер.
Офіцер-прикордонник Денис Старов із дружиною. Денис Старов/Архів

Дісталися до точки евакуації, каже прикордонник, потім шпиталі.

"Після поранення я перебував у шести медичних закладах. Майже в кожному мені робили операції. Зараз прохожу службу в Національній академії Державної прикордонної служби, на посаді курсового офіцера факультету безпеки державного кордону", — каже військовий.

За словами Дениса Старова, він одружений з жовтня 2021 року. Дружина Іванна зараз на сьомому місяці вагітності. Очікують народження доньки.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.