У Хмельницькому зіграли концерт українських пісень в обробці композитора-військового

У Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці відбувся черговий концерт у рамках проєкту "Свої для своїх". Учні школи мистецтв виконали українські народні пісні в обробці композитора Максима Канке, який зараз служить в ансамблі пісні і танцю Прикордонних військ України.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла викладачка Хмельницької школи мистецтв та ініціаторка проєкту Ірина Собчук.

За її словами, під час концерту здебільшого звучали варіації, створені Максимом Канке під час уже повномасштабного вторгнення.

Мелодію української пісні "Я лисичка, я сестричка" в обробці військовослужбовця, композитора Максима Канке зіграв учень Хмельницької школи мистецтв Мар’ян Ткачук. Хлопець пояснює особливості цієї варіації:

"Тема української народної пісні, але в стилях різних композиторів. Наприклад, Моцарта, Баха, Мендельсона, Дебюсі".

Учень Хмельницької школи мистецтв Мар’ян Ткачук грає мелодію української пісні "Я лисичка, я сестричка" в обробці військовослужбовця та композитора Максима Канке.

Це уже шостий концерт в рамках проєкту "Свої для своїх", де викладачі та учні Хмельницької школи мистецтв знайомлять містян із творчістю Максима Канке, поки він служить у війську, розповідає Ірина Собчук.

"Ця музика — вона патріотична, вона життєстверджувальна та повертає до життя – як нас, музикантів, так і людей, яким ми граємо. І ми були вражені, яка вона сильна в емоційному плані", — каже Ірина Собчук.

Зі слів заступниці директора Хмельницької школи мистецтв Олени Дудар, під час концерту виконувалися як дуетні твори, які виконуються на фортепіано в чотири руки, так і сольні твори і, як правило, це опрацювання українських народних пісень, добре нам усім знайомим з дитинства.

Композитор родом з Хмельницького Максим Канке, який зараз проходить службу в ансамблі пісні та танцю Прикордонних військ України.

Мати композитора Любов Пономаренко розповідає: її син навчався на музиканта, до повномасштабного вторгнення захоплювався обробкою українських народних пісень.

"А вже коли почалася війна і вони залишилися на території частини, стояли на блок-постах, то у цей момент у нього пішов такий наплив. Він почав дуже активно обробляти ці пісні для ансамблю в чотири руки", — розповідає мати Максима Канке.

Черговий концерт у рамках проєкту "Свої для своїх" запланували наступного місяця.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.