На Хмельниччині троє дітей госпіталізовані через ускладнення від вітрянки

Троє дітей з ускладненнями від вітряної віспи у вигляді пневмоній нині лікуються у Хмельницькій інфекційній лікарні. Загалом у чотири з половиною рази зросла кількість хворих на вітряну віспу на Хмельниччині цьогоріч у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Про це Суспільному розповіла лікарка-епідеміологиня обласного центру контролю та профілактики хвороб Лариса Калінер.

"Перша хвиля — іде підйом температури, висипання з’являються характерні. Проходить декілька днів – відбувається повторний підйом температури", — розповіла дитяча лікарка-інфекціоністка Ольга Дурдас.

Троє дітей з ускладненнями від вітряної віспи у вигляді пневмоній нині лікуються у Хмельницькій інфекційній лікарні, – розповідає лікарка-дитяча інфекціоністка закладу Ольга Дурдас.

"Це дітки різного віку. Це є і рік, і чотири роки, і п'ятнадцять років. Абсолютно різна вікова категорія. Діти ідуть на покращення. Стан у них – середньої важкості. Загрози на цей час їхньому життю немає. Одужують".

За словами Ольги Дурдас, у першому кварталі торік з ускладненнями від вітряної віспи у лікарні перебувало двоє дітей.

"За перший квартал 2024 року у нас було дев’ять випадків госпіталізації, але за квітень-травень є вже понад сім випадків. Більшість дітей поступають з ускладненнями вітряної віспи. А саме це пневмонії, ураження шкіри".

Вітряна віспа без ускладнень лікується амбулаторно, каже Ольга Дурдас.

"Вітряна віспа вважається дитячим інфекційним захворюванням. Але, якщо йде зниження імунітету, може ускладнюватися її перебіг – приєднання бактеріальної інфекції. Внаслідок цього відбувається пневмонія, або флегмони, абсцеси, ураження шкіри".

У чотири з половиною рази зросла кількість хворих на вітряну віспу на Хмельниччині цьогоріч у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, каже лікарка-епідеміологиня обласного центру контролю та профілактики хвороб Лариса Калінер.

"За чотири місяці поточного року в області вже зареєстровано 2213 випадків вітряної віспи. Якщо взяти аналогічний період минулого року, це було всього 476 випадків".

За словами лікарки-епідеміологині, це — не спалах захворюваності. Каже: вітрянка повертається до доковідного рівня – трьох-чотирьох тисяч випадків на рік, звичних для Хмельниччини.

"В роки пандемії Ковіду – з 2020 по 2023 рік ця цифра почала набагато зменшуватись. У 2020 році – 1057 захворювань, у 2021 – така ж, а у 2022 – 741. У 2023 році ми мали вже майже дві тисячі захворювань за рік. А звичайний рівень – три-чотири тисячі. І у 2024 році продовжує нарощуватись захворюваність".

Профілактикою вітряної віспи є вакцинація, каже Ольга Дурдас.

"Вона належить до рекомендованих, необов’язкових. Тобто, за кошти батьків. За бажанням батьків. Від дев’яти місяців можна дітей щеплювати. Вакцинація захищає на 85-90% від захворювання і направлена на запобігання ускладнень".

Вакцини від вітрянки в Україні зараз немає, каже завідувачка відділу однієї з Хмельницьких аптек Ілона Точинська.

"Постачальники надають інформацію, що будемо її очікувати десь у третьому-четвертому кварталі поточного року. Клієнти, які звертаються до нас, ми їх записуємо. В нас є таблиця, яку ми ведемо. І коли вакцина буде у нас, ми їх повідомимо. Вакцина останній раз була у 2023 році. В третьому кварталі. Цінова політика буде десь від тисячі двісті гривень коливатись. Це є виробник Бельгія".

За словами Ольги Дурдас, пацієнти Хмельницької інфекційної лікарні, які мали ускладненнями від вітряної віспи у вигляді пневмоній, щеплення від вітрянки не мали.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.