У Хмельницькому відкриють школу керування безпілотниками: що ще вирішили на сесії міської ради

Депутати проголосували за відкриття школи, у якій навчатимуть керувати безпілотниками. Зробили це одноголосно сьогодні, 22 травня, на сороковій позачерговій сесії Хмельницької міської ради. Крім того, порядок денний пленарного засідання стосувався присвоєння звання "Почесний громадянин Хмельницької територіальної громади" 65 загиблим військовослужбовцям.

Про це Суспільному розповів міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

"Відзнака "Почесний громадянин Хмельницької територіальної громади" передбачає матеріальну допомогу у розмірі 20 мінімальних заробітних плат, старном на сьогодні це 160 тисяч гривень. Ми будемо готувати наступний проєкт рішення, аби вручити таку ж відзнаку до дня міста", — пояснив Олександр Симчишин.

За його словами, за рішення про присвоєння звання "Почесний громадянин Хмельницької територіальної громади" 65 загиблим військовослужбовцям депутати проголосували одноголосно. Його вперше вручатимуть родинам загиблих захисників в Хмельницькому у День героїв. Раніше нагородження відбувалось у день міста.

Міський голова Хмельницького розповів, на відкриття школи, в якій навчатимуть керувати безпілотними літальними апаратами, з міського бюджету виділять 1,5 мільйонів гривень. Наразі заклад облаштовується на базі одного з комунальних приміщень міськради.

"Закуповуємо реальні симулятори, навчальні, реальні коптери й БПЛА. Беремо за відповідального одного з учасників бойових дій. Після того, як завершимо ремонт, запустимо школу", — зазначив Олександр Симчишин.

За його словами, під час сесії депутати зробили перерозподіл міського бюджету, який у квітні-травні вдалося перевиконати. На підтримку військових та їх родин витратять 85,8 мільйона гривень, на допомогу військовим частинам — 64,4 мільйона гривень, на заходи територіальної оборони й безпеки — 5,4 мільйона гривень, на забезпечення діяльності комунальної установи "Ветеранський простір" — один мільйон гривень. Крім того, за 3,2 мільйона гривень відремонтують вікна в домогосподарствах, пошкоджених унаслідок російської атаки Хмельницького 22 березня. На ремонт укриттів в школах, медичних закладах та житлових будинках з міського бюджету виділять 34 мільйони гривень.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.