"Поодинці ми б цього не витримали": у Хмельницькому відбулася акція "Поверніть героїв додому"

Люди тримають в руках плакати, 17 травня 2024. Суспільне Хмельницький

У Хмельницькому відбулася акція "Поверніть героїв з полону". Її, зі слів співкоординаторки Наталії Кошай, присвятили оборонцям Маріуполя, які протягом 16-20 травня 2022 року вийшли з "Азовсталі" за наказом головнокомандувача до російського полону.

"Завтра буде рівно два роки, як мій чоловік вийшов з "Азовсталі". Це було 18 травня 2022 року. Мені написав його товариш, що Віталя вийшов. На той час ми думали, що то буде фільтрація на 2-3 тижні, ну нам так обіцяли", — розповіла дружина військовополоненого Олександра.

Дружина прикордонника, оборонця Маріуполя – Олександра – одна з сімдесяти учасників акції "Поверніть героїв з полону" в Хмельницькому. На неї, розповіла, виходить із дня започаткування – 19 серпня 2022 року.

"Якби ми всі були поодинці, то я не знаю, чи ми б це витримали. А так емоційно хтось один "на дні", всі решта допомагають. Ми, як родина, яка тримається, радіє".

Сьогоднішню акцію "Поверніть героїв з полону", зі слів її співкоординаторки Наталії Кошай, присвятити другої річниці виходу українських воїнів з "Азовсталі" — 16-20 травня.

Родичі військовополонених оборонців Маріуполя тримають в руках плакати, 17 травня 2024.

Щоп’ятниці приходить на акцію мати двох бійців "Азову", хмельничанка Тетяна. Один з її синів – загинув на "Азовсталі".

"Я втрату цю пережила дуже важко, я була в чорній пітьмі. Але, переживши цю темряву, я прийшла до того, що мій син вибрав шлях воїна, і мені потрібно зрозуміти його вибір, і мати повагу до цього вибору".

Другий син Тетяни 18 травня вийшов з "Азовсталі" до російського полону.

Рідні військовополонених прийшли на акцію "Поверніть героїв додому", 17 травня 2024.

"Ми не знаємо, де вони перебувають, у якому вони стані. Але, не дивлячись на те, ми боремося. Тому що, ми — мами, ми рідні, ми не можемо опускати рук, тому що ми знаємо, що їхнє життя для нас дуже цінне. Ми боремося за всіх полонених, і сподіваюся, що дочекаємося".

Чоловіка Вікторії з Маріуполя – оборонця "Азовсталі", звільнили з російського полону під час обміну 8 лютого. Розповіла, чому продовжує виходити на акцію.

"Я знаю, який це біль, яка це рана, яка постійно болить. Навіть зараз я відчуваю цей біль. Ми всі виходимо, щоб усі почули, щоб вони не були байдужі, знали, що це таке і кричали".

Наступна акція на підтримку військовополонених і безвісти зниклих, зі слів її співкоординаторки, відбудеться в Хмельницькому 24 травня.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.