Жительку Хмельниччини, якій зробили пересадку нирки, виписали з лікарні

Сьогодні, 10 травня, з Хмельницької обласної лікарні виписали пацієнтку, якій зробили пересадку нирки. Життєво важливий для неї орган 25-річній жінці віддав рідний батько.

Побачити батька і поговорити з мамою – перше, що хотіла зробити після трансплантації нирки Олена Горбатюк із Летичева, розповів Суспільному завідувач відділення урології Хмельницької обласної лікарні Олексій Підмурняк.

Сьогодні 25-річну Олену Горбатюк з Летичева виписують із Хмельницької обласної лікарні після пересадки нирки. Батько 25-річної Олени Анатолій Горбатюк, який став для неї донором, розповів, його рішення в родині прийняли.

"Мене всі підтримали, ніхто не збивав, це було моє рішення".
25-річна пацієнтка разом з батьком-донором, після пересадки нирки, 10 травня 2024. Суспільне Хмельницький

В Олени Горбатюк діагностували ниркову недостатність. Вона потребувала діалізу, або ж трансплантації, розповідає завідувач відділення урології Олексій Підмурняк. 1 травня після тижня обстежень пацієнтці зробили операцію.

"Забір нирки відбувався малоінвазивно, так виконується у всьому світі, і в нас в тому числі. Потім була підготовка нирки після того, як ми вирізали в батька, і пересадка нирки доньці. На все пішло п’ять годин", — розповів Олексій Підмурняк.
Операція з пересадки нирки, травень 2024. Суспільне Хмельницький

Олена розповіла, одразу відчула покращення.

"Зараз почуваюся добре. Після операції практично нічого не боліло. Коли тільки відключили наркоз, і після того навіть не підключали, бо вже не боліло нічого. І це просто якесь диво".

Перед операцією, каже Анатолій, шуткував з донькою і вірив у краще.

"Я не хвилювався, я хвилювався, коли їй погано було, тоді я хвилювався".

Побачити батька і поговорити з мамою — це перше, пригадує Олена Горбатюк, що хотіла зробити після операції.

"Прийшла мама, я дуже була їй рада. Мама і тато – це найрідніші".

Над трансплантацією працювала команда з дванадцятьох фахівців обласної лікарні. Операція – безкоштовна, розповів лікар Олексій Підмурняк.

Завідувач відділення урології Хмельницької обласної лікарні Олексій Підмурняк, травень 2024. Суспільне Хмельницький

"Це — державна програма, яка забезпечує фінансування всього процесу: і до обстеження, і рік після трансплантації. Усе це покривається державою".

Олена Горбатюк каже, після операції змінилася зсередини та ззовні. І стала ще більше схожа на батька.

"Перед операцією в мене обличчя було, як "пишечка" така через те, що водичка затрималася. А після операції мінус чотири кілограми зійшло з мене, і взагалі змінилася на обличчя".

Зі слів Олексія Підмурняка — це перша родинна трансплантація нирки в лікарні в цьому році.

"Перша трансплантація була виконана в 2020 році, це була трансплантація печінки, коли приїздили наші колеги з інституту Шалімова. І допомогли виконати трансплантацію печінки, після цього було ще чотири трансплантації нирки. Останні трансплантації ми виконуємо власними силами".

Наразі, каже Олексій Підмурняк, на обстеженні перебуває ще людина, якій потрібна пересадка нирки.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.