Ляльки з жіночих колготок та синтепону виготовляє майстриня з Хмельниччини

Робить нові і оновлює старі ляльки майстриня з села Прислуч Полонської громади на Хмельниччині Олена Романюк. Рукоділлям, розповіла Суспільне Хмельницький, захоплюється змалечку. Починала з в’язання. А от виготовленням ляльок захопилася п’ять років тому.

Для виготовлення своїх ляльок пані Олена використовує капронові жіночі колготки та синтепон. Каже, найскладніше зробити ляльці голову, адже треба сформувати їй і носик, і ротик, і щічки. Ідеї, кого зробити, з’являються завчасно або й під час роботи.

"Буває, роблю одну, а виходить щось зовсім інше, і я вже переналаштовуюся. А буває так, як захотіла. От захотіла, наприклад, бджілку, то вона в мене так і вийшла", — каже Олена.
Лялькарка Олена Романюк показує, як відбувається процес виготовлення ляльки. Суспільне Хмельницький

Зі слів жінки, одну ляльку вона робить від двох днів до тижня. При цьому, говорить майстриня, потрібні не лише навички шиття.

"Губи, брови треба намалювати. Така косметика, рум’яна різних кольорів. Якщо лялечка доросла, то фарбую губи червоним лаком чи рожевим. А як бджілка, чи така дівчинка маленька, то я рум’янами фарбую губи. А потім усе лаком покриваю, щоб макіяж тримався", — ділиться секретами Олена.
Ляльки, виготовлені майстринею Оленою Романюк. Суспільне Хмельницький

Серед робіт Олени Романюк багато казкових персонажів — це і Оленка-зміючка, і Івасик-Телесик, і перші її ляльки — ворона та сніговичок.

Скільки саме зробила уже ляльок, майстриня не рахувала. Більшість з них, каже, виготовила для Миропільського центру розвитку дитини, що у сусідній Житомирщині, де вона працює.

"У нас є ляльковий театр, то я для них сонечко робила і гусінь. А ще торбинку сувенірну, у якій дітки собі якісь призи шукають. Її вихователі наші на заняття беруть", — розповідає Олена.
Ляльки для світлиці Миропільського центру розвитку дитини. Суспільне Хмельницький

А от ляльок у національних костюмах майстриня зробила для світлиці дитячого закладу.

"Ось це немовлятко. Мене в такій колисочці малою також колисали, я пам’ятаю таку колисочку, була у нас вдома. Це меншенькі такі зробила лялечки – україночка та українець», — показує лялькарка.

Окрім нових ляльок, Олена Романюк ремонтує й старі, зокрема, шиє і в’яже для них одяг.

Наступні свої вироби майстриня хоче присвятити перемозі Україні. Каже, закінчиться війна — буде щось пробувати.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.