"Поруч з ними я відчуваю свободу": На Хмельниччині діє безкоштовний кінний клуб

Безкоштовний кінний клуб веде 59-річний Олександр Гуров з села Іванківці Кам’янець-Подільського району Хмельниччини. Наймолодшому підопічному майстра з кінного спорту дев'ять років.

Хто займається у клубі, які трюки виконують та які враження отримують від спілкування з тваринами — у матеріалі Суспільне Хмельницький.

"Кінно-спортивний клуб" два місяці тому набрав охочих займатися кінним спортом. 15-річна вихованка клубу Анна Юрчик розповіла, що коней любить з дитинства. Дівчина із сусідньої громади за 25 кілометрів їздить на тренування.

"В дитинстві всі мої іграшки — коні. Коли я дізналась про цей клуб, то одразу прийшла займатись. Поруч з ними я відчуваю свободу. Але, кінний спорт — це дуже важко, треба контролювати себе та коня. Між вами має бути контакт, ти не один працюєш, це парна робота".
15-річна вихованка клубу Анна Юрчик, травень 2024, Хмельниччина.

Зараз Анна їздить на 17-річній кобилі Агаті: "Ми нещодавно почали займатись, але все добре. Вона молодець, виручає мене з будь-якої ситуації. На коні не можна ні боятися, ні переживати, бо тварина все відчуває. Все треба робити спокійно й контролювати".

Наймолодший вихованець кінно-спортивного клубу дев'ятирічний Матвій Дереховський: "На тренуваннях я кайфую, відчуваю класні емоції й адреналін. Якось я впав з конем й після того мені було страшно їздити верхи. Але я переборов свій страх й досі займаюсь кінним спортом".

Вихованець кінно-спортивного клубу Матвій Дереховський з тренером, травень 2024, Хмельниччина.

На конюшні 13 голів коней, сказав тренер: "У нас займається четверо дітей. Основна спеціалізація — джигітовка. Також займаємося конкуром. Діти у нас займаються безкоштовно, тому вони потрапляють до клубу пройшовши відбір".

В першу чергу, розповів Олександр Гуров, дивиться на взаємодію дитини з конем.

"По коневі видно чи він сприймає цю дитину, чи ні. Також дивимось як дитина ставиться до цього, чи не боїться, чи старанна. Я даю їм всю амуніцію й треную".

За словами Олександра Гурова, прогодувати 13 коней допомагають меценати.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.