72-річна Марія Мельник з села Синяківці Дунаєвецької тергромади у батьківській печі випекла для українських захисників паски за сімейним рецептом.
Суспільне Хмельницький розповіла, випічка вийшла гарна, це – добрий знак для українців.
72-річна Марія Мельник з села Синяківці родинну піч називає "п’єц". У ній жінка пече паски. "Цю піч поставив ще мій покійний батько. Як кажуть: паска, печена в духовці має зовсім інший смак, ніж та, що печена в печі".
Поки тісто підходить, господиня розповідає про особливості його приготування.
"Я не беру там 100 грамів, 200 грамів, я беру так, як я бачу своїми очима, скільки мені треба".
Одним рецептом випікання паски, каже Марія Мельник, не обходиться. "Щоб пасочки були гарні, треба мати добрий настрій, помолитися Богу. Ніколи не треба сідати, поки місиш пасочку, бо вона може сісти в печі, треба все робити стоячи".
Випікає господиня в національному українському вбранні. "Цій сорочці років 60. Я її вишивала, коли ще була дівчинкою маленькою, у восьмому класі".
Поки тісто підходить, Марія Мельник розпалює піч і продовжує приготування. "А зараз буду готувати яйця, щоб помастити пасочки".
Маститиме паски, каже, за допомогою курячого пір’я. "Це саме надійне. Силіконом так гарно не буде. Цим я зроблю акуратно і воно буде добре".
Потім Марія Мельник вигортає вогонь з печі дерев’яною коцюбою, щоб паски не згоріли, хрестить і ставить їх у піч. З дитинства смакує страви з печі син Марії Мельник – Олег. Поки паска випікається, ділиться спогадами. "Ще наша покійна бабуся так пекла, неймовірний смак, запах. І це таємниця наших страв, вони домашні та приготовлені з любов’ю".
Господиня витягує з печі готові паски.
"Вони вийшли хороші, гарно загнітилися, гарно спеклися, і це гарний знак, що для солдатів такі гарні пасочки вийшли".
Паски разом із листом родина Мельник через волонтерів передасть до Великодня українським захисникам.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.