Програма "єВідновлення" на Хмельниччині: жителі яких громад подали найбільше заяв і яку суму компенсації вже нараховано

1425 заяв про надання компенсації за пошкоджене житло через додаток "Дія" подали жителі Хмельниччини станом на середину квітня 2024 до реєстру пошкодженого та знищеного майна за програмою "єВідновлення". Компенсацію нарахували по 1137 заявам, на суму майже 78,5 мільйонів гривень, розповіла головна спеціалістка департаменту розвитку громад, будівництва та житлово-комунального господарства Яна Тархан.

Жителі яких громад подали більше заяв за програмою"єВідновлення" та яким чином нараховуються по ній кошти — читайте у матеріалі Суспільне Хмельницький.

Члени комісії з обстеження пошкоджених об’єктів внаслідок збройного вторгнення Російської Федерації та розгляду питань щодо надання компенсацій фотографували й заміряли пошкодження у помешканні хмельничанки Галини Люлько. Жінка каже, її квартира та сусідські зазнали ушкоджень від вибухової хвилі 22 березня 2024 року.

"Мені сказали: "Багато пошкоджень, тому зверніться в "єВідновлення". Документи я подала, заява вже прийнята. Говорили, що комісія ще раз приїде й все обстежить", — говорить жінка.

Комісія заміряла пошкодження у помешканні хмельничанки Галини Люлько, 24 квітня 2024, Хмельницький.

Перелік пошкоджень, їхні заміри та фотографії додають до пакета документів, які оформлюють за програмою "єВідновлення", розповіла секретарка комісії Тетяна Циб.

"До нас надійшли від "єВідновлення" заявки на обстеження і на виплату компенсацій від держави за пошкоджене майно. На даний час, ми маємо обстежити п’ять квартир. Попередньо ми звернулись до власників, їм сказали, що вони мають бути вдома в певний час. Ми приходимо, обстежуємо квартиру. Насамперед вони нам надають перелік документів, які необхідно, щоб засвідчити право власності", — пояснила Циб.

Член комісії фотографує пошкодження у квартирі, 24 квітня 2024, Хмельницький.

За програмою "єВідновлення" найбільше заяв надійшло від жителів Крупецької, Славутської, Чорноострівської та Хмельницької територіальних громад, сказала Яна Тархан.

За майже рік роботи реєстру пошкодженого та знищеного майна на розгляд у Хмельницькій громаді надійшло 229 звернень. Майже всі — розглянули, розповів заступник голови комісії, яка займається обстеженням пошкоджених осель та розгляду питань щодо компенсації Богдан Мовчан.

"За 2024 рік було погоджено компенсацію 151 власнику пошкодженого майна на загальну суму дев’ять мільйонів гривень", — сказав заступник голови комісії.

Пошкоджений балкон внаслідок вибухової хвилі 22 березня, 24 квітня 2024, Хмельницький.

За його словами, щоб скористатись програмою "єВідновлення", власникам пошкодженого майна потрібно подати інформаційне повідомлення: "Це можна зробити самостійно у додатку "Дія" або звернутися в ЦНАП, чи управління праці та соцзахисту населення. Після подачі інформаційного повідомлення, відкрити спеціальний рахунок, куди будуть надходити кошти, подати заяву на компенсацію для проведення ремонтних робіт. Заява надходить на розгляд комісії, потім комісія обстежує і приймає рішення".

У хмельницькій комісії — 18 людей, сказав Богдан Мовчан. За його словами, нині її члени працюють у багатоповерхівці на вулиці Повстанська, 36, більшість квартир якої зазнали ушкоджень від вибухової хвилі 22 березня 2024.

"Сьогодні працювало 12 спеціалістів. Ми розділилися на декілька груп, щоб оперативно обстежити. На даному об’єкті звернулося близько 25 власників за допомогою "єВідновлення", з яких 18 вже нарахували компенсації на суму півтора мільйона гривень. Це вже 9-10 виїзд на обстеження саме по цьому будинку", — розповів Мовчан.

За його словами, їхня комісія виїжджає на обстеження двічі на тиждень.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.