На Хмельниччині облаштовують модульне містечко для працівників Запорізької АЕС: для чого

На майданчику облаштовують модульне містечко для працівників Запорізької АЕС, Нетішин, квітень 2024. Енергоатом

У Нетішині, що на Хмельниччині, тривають підготовчі роботи до розміщення модульного містечка для працівників Запорізької АЕС. На ньому будуть чотири будинки для працівників, які братимуть участь у зведенні нових блоків та добудові блоків №3 та 4 на Хмельницькій АЕС.

Про це повідомили у Telegram-каналі Енергоатому.

За їхньою інформацією, на майданчику вже невдовзі буде розміщено чотири модульні будинки для фахівців ЗАЕС, які братимуть участь у зведенні нових енергоблоків AP1000 за технологією Westinghouse та добудові блоків №3 та 4.

Модульне містечко розгорнеться на 3,1 га і стане тимчасовою домівкою для 242 родин.

"Більшість цих людей — це персонал Запорізької АЕС, який був вимушений покинути станцію через окупацію. Ми рухатимемось швидко, і вже приблизно за місяць сюди заїдуть перші будівельники енергоблоків", — йдеться у повідомленні.

За інформацією Енергоатому, будівництво нових енергоблоків передбачає не тільки залучення персоналу, а й створення комфортних умов для їхнього побуту.

Цей проєкт реалізовуватиметься за підтримки Уряду Королівства Швеції.

Що відомо про будівництво енергоблоків на ХАЕС

  • Будівництво п’ятого та шостого енергоблоків розпочали на Хмельницькій атомній електростанції. Після їх розбудови Хмельницька АЕС стане найбільшою атомною електростанцією в Європі.
  • 2 квітня 2024 року уряд схвалив законопроєкт щодо добудови третього та четвертого енергоблоків на Хмельницькій АЕС та передав його на розгляд парламенту.
  • За інформацією Міністерства енергетики України, реалізація проєкту здійснюватиметься виключно коштом "Енергоатому" із залученням кредитних можливостей і без використання грошей з державного бюджету України.
  • У жовтні 2023 року Суспільне Хмельницький надсилало до "Енергоатому" та Хмельницької АЕС запити щодо стану будівництва третього та четвертого енергоблоків. У відповіді тоді зазначили: готовність третього енергоблока з моменту припинення будівельних робіт — 75%, четвертого — 25%.
  • Будівництво двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС розпочали наприкінці 80-х років минулого століття, а припинили в 1990 році через накладений Верховною радою України мораторій.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.