З 1 травня стартує запис дітей до першого класу у Хмельницькій громаді

З 1 по 31 травня у Хмельницькій громаді триватиме запис дітей до першого класу. Упродовж місяця батьки мають зареєструватись на електронній платформі й подати необхідні документи. Цього року до закладів загальної середньої освіти планують зарахувати 5000 першокласників.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла виконуюча обов’язки директора департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради Ольга Кшановська.

За її словами, перед реєстрацією на всеукраїнській платформі "Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти", батькам потрібно дізнатися, у яку школу подавати документи, зважаючи на реєстрацію місця проживання. За кожним навчальним закладом визначена територія обслуговування. Дізнатись цю інформацію можна на сайтах департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради або конкретного закладу освіти.

"Під час реєстрації на електронній платформі батьки створюють особовий кабінет і подають заявку в заклад. Якщо немає можливості зареєструватись чи виникають будь-які інші труднощі, можна звертатись за консультацією в департамент чи заклад освіти. Під час подачі заявки потрібно завантажити скан або фото документів, серед яких свідоцтво про народження дитини, документ, що засвідчує місце її реєстрації й наявність пільги, якщо така існує", — пояснила Ольга Кшановська.

Виконуюча обов’язки директора департаменту освіти та науки зазначила, з 1 травня адміністрація закладів освіти буде опрацьовувати заявки й контактувати з батьками, щоб визначити зручний і безпечний час, коли вони зможуть принести оригінали документів. Це необхідно для особової справи дитини.

"З 3 по 15 червня будуть видані накази про зарахування дітей до першого класу. Першочергово зараховують дітей за територією обслуговування закладу освіти й ті, хто належить до пільгової категорії. Після основного зарахувального періоду, з 3 червня, адміністрація закладів освіти працюватиме зі списком дітей, які подали документи не за територією обслуговування. Їх можуть зарахувати при наявності вільних місць. Якщо їх немає, то ми будемо переспрямовувати дитину до іншого закладу", — розповіла Ольга Кшановська.

Виконуюча обов’язки директора департаменту освіти та науки пояснила, батьки дітей, які перебувають за кордоном, також можуть подавати документи для їхнього зарахування у перший клас.

"Замість оригіналів документів потрібно буде надіслати на електронну пошту їхню нотаріально завірену копію і вказати форму навчання. Відповідно до чинного законодавства для тих, хто мешкає закордоном, передбачена екстернатна форма. У таких випадках можлива і дистанційна, але у нас немає такого попиту, адже для закладів освіти ми облаштували укриття і вони працюють в очному форматі", — розповіла Ольга Кшановська.

За її словами, 2023 року у хмельницькій громаді у перший клас зарахували 4200 учнів.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.