У лісах на Хмельниччині встановили будиночки для комах: для чого

Будиночки для комах, які змайстрували працівники природного парку "Мале полісся", квітень 2024. Національний природний парк "Мале полісся"

У національному природному парку "Мале полісся", що на Хмельниччині, лісівники встановили чотири будинки для комах. Такі споруди потрібні для збереження нормального функціонування природних та штучних екосистем.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла старша наукова співробітниця національного природного парку "Мале Полісся" Наталія Кратасюк.

Співробітники НПП "Мале Полісся" самостійно виготовили каркас будиночків розміром 100 на 60 см та заповнили їх природними матеріалами (сухі порожнисті пагони очерету, шишки, просвердлені невеликі колоди та шматки сухої кори). За словами Наталії Кратасюк, потреба у таких спорудах виникла через загрозу популяції корисних комах.

Працівники національного природного парку "Мале полісся" встановлюють будиночки для комах, квітень 2024. Національний природний парк "Мале полісся"
"Деградація та зникнення оселищ існування, глобальне потепління та зміна клімату, зменшення харчової бази, поширення хвороб і паразитів, масове використання аграріями пестицидів — усі ці чинники стають більш поширеними та негативно впливають на популяції корисних комах".

З її слів, зменшення кількості комах може мати катастрофічні наслідки для природних екосистем та планети в цілому.

"Вони відіграють важливу роль у запиленні рослин, регуляції популяцій шкідників та розкладанні органічних речовин. Тож корисні комахи потребують підтримки з боку людей, а будиночки для комах — це чудова природоохоронна ініціатива, яка може допомогти комахам та довкіллю. Забезпечивши комахам затишне місце для життя, розмноження та зимівлі, ми сприяємо збереженню їх популяції та підтримці екологічного балансу".
Працівники національного природного парку "Мале полісся" встановлюють будиночок для комах, квітень 2024. Національний природний парк "Мале полісся"

Штучні споруди слугують притулком для різних видів корисних комах: бджіл, сонечок, золотоочок, жужелиць, осмій, та інших. У таких будиночках комахи можуть зимувати, розмножуватись, ховатись та виживати у непростих умовах.

Для їх розміщення було підібрано декілька локацій в межах території нацпарку — відкриті та добре освітлені ділянки поруч з природними луками, які багаті різнотрав'ям. Згодом, розповіла Наталія Кратасюк, планують збільшити кількість будиночків для комах.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.