Кам'янець-Подільського міського голову Михайла Посітка суд визнав винним у корупційному правопорушенні

Кам'янець-Подільський міський голова Михайло Посітко та секретар Кам'янець-Подільської міської ради Ірина Шелепницька під час пленарного засідання сесії Кам'янець-Подільської міської ради. Facebook/Михайло Посітко

Хмельницький апеляційний суд залишив без змін рішення Кам'янець-Подільського міськрайонного суду, за яким Кам’янець-Подільського міського голову Михайла Посітка визнали винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Відтак Михайло Посітко сплатить 6800 гривень штрафу і буде внесений до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Про це повідомили у Хмельницькій обласній прокуратурі.

"У суді прокурори довели, що міський голова на пленарному засіданні сесії міської ради не повідомив про реальний конфлікт інтересів та брав участь у голосуванні про кадрові призначення людини, яка спонсорувала його виборчий фонд під час муніципальних виборів. Також він ухвалював рішення щодо встановлення цій людині максимально можливого преміювання за високі досягнення у праці та визначав розмір її щомісячного преміювання", — йдеться у повідомленні прокуратури.

За інформацією прокуратури, постановою суду першої інстанції Михайло Посітко був оштрафований. Не погодившись з таким рішенням, сторона захисту звернулась до апеляційного суду. Однак, зазначають у прокуратурі області, суд апеляційної інстанції залишив рішення без змін.

"Інформацію про очільника міста буде внесено до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення", — повідомляють у Хмельницькій обласній прокуратурі.

У лютому 2024 року Національним агентством з питань запобігання корупції був складений протокол щодо голови Кам'янець-Подільської міської ради Михайла Посітка за вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч.ч. 1,2 ст. 172-7 КУпАП. Стаття 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів1. Неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів -тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.2. Вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів -тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.Детальніше: https://urst.com.ua/kupap/st-172-7

"НАЗК було встановлено, що міський голова на пленарному засіданні Кам'янець-Подільської міськради брав участь у голосуванні щодо кадрових призначень людини, яка здійснила добровільні внески до виборчого фонду Посітка під час виборів Кам’янець-Подільського міського голови у 2020 році. Крім того, він ухвалив рішення щодо встановлення цій людині максимально можливого розміру надбавки за високі досягнення у праці, а також визначав розмір щомісячного преміювання", — йшлося у повідомленні Національного агентства з питань запобігання корупції.

За інформацією Суспільне Хмельницький, у протоколі НАЗК ідеться про Ірину Шелепницьку як про людину, щодо призначення якої секретарем Кам'янець-Подільської міської ради голосував Михайло Посітко, а також ухвалював рішення щодо встановлення їй надбавок та визначав щомісячні премії.

Ірину Шелепницьку було обрано секретарем Кам'янець-Подільської міської ради у серпні 2023 року. До того вона з 2021 року працювала завідувачкою відділу інформаційної діяльності, взаємодії з органами влади та інститутами громадянського суспільства Кам'янець-Подільського міськвиконкому.

7 березня 2024 року, після винесення рішення Кам'янець-Подільським міськрайонним судом з розгляду протоколу, складеному НАЗК щодо Михайла Посітка, Ірина Шелепницька "попросила пробачення у міського голови" на своїй сторінці у Facebook.

"Була на судовому засіданні, де розглядалась адмінсправа по протоколу НАЗК, в якій звинувачувався міський голова "у відчутті пожиттєвої вдячності" за внесені мною офіційно у 2020 році 5 тисячах 20 гривнях офіційного внеску до його виборчого фонду, коли він ще був кандидатом на міського голову. Не обговорюю рішення суду, воно таке, як є. Визнали винним. Санкція — 6800 гривень штрафу. Але згадую всі ці три роки шаленого навантаження від червоних зон ковіду до повномасштабного вторгнення, відключень світла, постійного політичного шоу на сесіях міської ради... І хочу попросити вибачення у Михайла Посітка за те, що тоді я добровільно та офіційно внесла ці кошти на інший вектор розвитку громади. Пробачення за те, що сьогодні це поставило його, за визначенням суду, як винуватця. Великі спеціальні структури отримували великі зарплати, працювали всі три роки над тим, щоб з офіційних 5 тисяч зробити майже злочин. Мабуть, у цьому є великий сенс", — написала Ірина Шелепницька.

Наші джерела у Кам'янець-Подільській міськраді розповіли, що зі скаргою на Михайла Посітка до НАЗК звернувся депутат Кам'янець-Подільської міськради Сергій Самсонюк. Його також у лютому 2021 року обирали секретарем Кам'янець-Подільської міськради, але Михайло Посітко наклав вето на це рішення, яке депутати подолати не змогли. Тож Сергія Самсонюка так і не призначили на посаду секретаря Кам'янець-Подільської міської ради і це крісло було вакантним аж до серпня 2023 року.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.