У Хмельницькому ботанічному саду заквітли магнолії та сакури: у чому особливість цьогорічного цвітіння

На два тижні раніше за попередні чотири роки почали квітнути магнолії та сакури у ботанічному саду Хмельницького національного університету. Особливість цьогорічного квітування — його одночасний бум.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла його керуюча Людмила Казімірова.

Пенсіонерка Віра Казмірчук розповідає: любить гуляти у хмельницькому ботанічному саду.

Хмельничанка гуляє по ботанічному саду, квітень 2024.

"Листочків немає, а воно цвіте. Йдеш, як у казці. Приморозки, холод — а воно таке стійке. Просто настрій підіймається. Трошки розслабляєшся при цьому важкому становищі".

Студентка Каріна Башинська фотографує сакуру.

"Надзвичайно гарні, до них хочеться підійти якось пофоткатись, чи їх познімати".

Студентка фотографується біля квітучої сакури, квітень 2024.

На два тижні раніше за попередні чотири роки почали квітнути магнолії та сакури у ботанічному саду Хмельницького національного університету, – розповіла керуюча садом Людмила Казімірова.

"Усі попередні роки існування ботанічного саду я з заздрістю переглядала фотохроніки інших ботанічних садів – Львова, Києва, Запоріжжя, Полтави й розуміла – таке цвітіння настане у нас через тиждень, півтора, або й два тижні. Цього року ми разом із всіма ботанічними садами України, оскільки сума активних позитивних температур, які видалися кілька минулих днів, стала достатньою, аби зацвіли наші першоцвіти-дерева.

У ботанічному саду заквітли дерева і кущі, квітень 2024.

За словами Людмили Казімірової, цьогоріч у їхньому ботанічному саду порушилась хронологія квітування.

"Ми маємо початок буму квітування саме в ботанічному саду, якого ніколи не було у цей час. Квітнуть ті рослини, які разом ніколи не квітли".

Курильська сакура у ботанічному саду з 2009 року, – каже Людмила Казімірова.

"Це родоначальниця всіх сакур, які надалі селекціонери вивели. Вона квітує одна із перших. В неї проста оцвітина. В колекції ботанічного саду на сьогодні ми маємо 19 таксонів сакур. І маємо 26 таксонів магнолій".

Дерево магнолії у ботанічному саду, квітень 2024.

Алея магнолій у ботанічному саду – з 2008 року.

"Першими квітують у нас магнолія Лебнера, магнолія Зірчаста і магнолія Кобус. Це перші білі магнолії, які зажди, кожної весни тішать нас своїм цвітом.

Цьогоріч вперше у ботанічному саду одночасно квітнуть біла магнолія Кобус і рожева магнолія Суланжа, — розповідає Людмила Казімірова.

Магнолія Суланжа починає квітнути у ботанічному саду, квітень 2024.

"Магнолія Суланжа, як правило, квітує на два, а то й три тижні пізніше аніж білі магнолії. Це одна з пізно квітучих магнолій. Проте зараз той випадок, коли перші бутони повністю розпустилися. Проте на інших ділянках, які менш сонячні в нашому ботанічному саду, цей таксон магнолій, ще не розпустився.

Зі слів Людмили Казімірової, цьогоріч також рясно квітнуть усі 16 видів форзиції, які ростуть у ботанічному саду.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.