На Хмельниччині відбирають хореографічні колективи для фіналу фестивалю імені Павла Вірського

Перший етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського відбувся сьогодні у Хмельницькому. Про це Суспільне Хмельницький розповіла членкиня оргкомітету, директорка Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтва Майя Онищук. За її словами, сьогодні, 2 квітня, дванадцять колективів Хмельницького району представили двадцять три хореографічні номери.

На сцені обласного музично-драматичного театру імені Старицького виступає зразковий ансамбль народного танцю "Калина" Хмельницького центру національного виховання учнівської молоді. Керівниця колективу Інна Карачковська знімає танець, аби потім, каже, розібрати помилки.

"Саме над цим номером, з яким сьогодні виступаємо на першому етапі фестивалю -конкурсу, ми працюємо вже третій рік. Я вважаю він відпрацьований, а далі — на розсуд журі", — говорить керівниця колективу.

На сцені театру Старицького виступає ансамбль народного танцю "Калина" Хмельницького центру національного виховання учнівської молоді.
"В театрі імені Старицького ми виступали багато разів. Але саме цей раз — він відповідальний, тому що є журі, є глядачі, і ми маємо показати себе, як зразковий ансамбль, та захистити своє звання", — розповідає учасниця ансамблю танцю "Калина" Богдана Романишена.

Заступник голови Національної спілки хореографів, керівник хмельницького ансамблю "Подолянчик" Іван Гурєєв каже: у цьому конкурсі його колектив буре участь не вперше, але він уперше на фестивалі-конкурсі виступає в якості члена журі.

"Бути членом журі досить відповідально. Ми минулого разу привезли нагороду, якщо я не помиляюсь — друге місце. І ми були учасниками третього туру, фінального, цього фестивалю-конкурсу, бо настільки він масштабний, що проводиться в три тури. Сьогодні "Подолянчик" показує нові роботи, які ми ще не показували на подібних солідних конкурсах. Це угорський танець "Калатосегі Чардаш" та танець "Забави біля тину", — розповідає Іван Гурєєв.

Виступ хмельницького ансамблю "Подолянчик" на першому етапі фестивалю-конкурсу імені Павла Вірського.

А ці козаки із шаблями — це академічний ансамбль пісні і танцю "Козаки Поділля". Їх головний балетмейстер, член журі Сергій Качуринець каже: цього разу на конкурс представили як подільську хореографію, так і козацькі танці.

"Ми вже втретє беремо участь у цьому фестивалі-конкурсі. Сьогодні представляємо хореографічну композицію "На лезі шаблі наша воля". Це наше, таке козацьке. Гадаю, на теперішній час така хореографія дійсно потрібна", - каже Сергій Качуринець.

Перший етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені Павла Вірського організував Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтв, розповідає його директорка Майя Онищук.

Академічний ансамбль пісні і танцю "Козаки Поділля" представляє хореографічну композицію "На лезі шаблі наша воля".
"З початку повномасштабного вторгнення це перший масштабний конкурс нашої традиційної хореографії. У нас перший день сьогодні, свої конкурсні роботи представляють колективи Хмельницького району. Це дванадцять колективів. Їх оцінюватимуть члени журі, серед яких наші члени Національної спілки хореографії, керівники наших ведучих аматорських дитячих колективів. Основна мета фестивалю-конкурсу — це збереження і популяризація народної хореографії України", — каже Майя Онищук.

За словами Майї Онищук, наступні етапи конкурсу відбудуться у Шепетівці та Кам’янці-Подільському. Такі ж відбори, каже, відбуваються в інших областях. Фінал фестивалю заплановано на жовтень у Києві.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.