У Хмельницькому проходять змагання з рукопашного бою на честь загиблих спортсменів

У Хмельницькому відбуваються змагання з рукопашного бою, присвячені бійцям-спортсменам, які віддали своє життя за Україну. На одноденний відкритий чемпіонат Хмельницької області приїхало 12 команд з різних регіонів України. На татамі змагаються 225 спортсменів різного віку.

Учасник змагань шестирічний Давид з крижопільського спортивного клубу «Краб» займається рукопашним боєм два роки. Каже, має перемоги та п’ять медалей.

"Я приїхав сюди, щоб зайняти перше місце", — впевнено заявляє Давид Осадчук.

Сьогодні на відкритий чемпіонат Хмельницької області з рукопашного бою приїхало 12 команд з різних регіонів України. На татамі змагаються 225 спортсменів різного віку та підготовки, розповідає головний суддя змагань Гаррій Оседлєвіч.

"Ми вже подібні змагання проводимо більше 20 років. І зараз, враховуючи те, яка ситуація в Україні, ми тут згадуємо наших спортсменів , які у таких змаганнях брали участь. Це вихованці школи "Самсон-Право", вихованці з інших спортивних клубів, які, на жаль, віддали своє життя, захищаючи нашу Батьківщину. З тих, кого зараз можу згадати, то це зі школи "Самсон-Право" — четверо, і з міста Житомира — троє", — розповідає Гаррій Оседлєвіч.

Під час змагань з рукопашного бою на честь загиблих спортсменів. Фото: Суспільне Хмельницький

Під час урочистого відкриття житомирські спортсмени — вихованці військово-спортивного клубу "Омега" Держприкордонслужби України — продемонстрували показові виступи з військових єдиноборств, розповідає тренер команди Віталій Романчук.

"Це бойова армійська система "Барс", яка застосовується у Збройних силах України. Ми також тренуємося, щоб нею володіти", — каже тренер.

Серед учасників змагань — учень школи "Самсон-Право", хмельничанин Михайло Кривий. Хлопець каже, що займається військовими єдиноборствами 10 років. Він титулований спортсмен. Перемога саме на цих змаганнях покращить його рейтинг.

"Мої досягнення — це чемпіон світу з козацького двобою, чемпіон України з козацького двобою, чемпіон України з рукопашного бою і чемпіон області з рукопашного бою. На цих змаганнях є суперники мого рівня і кращі. Я займаюсь для здоров’я, досягнень, хочу захистити титул майстра спорту України", — говорить спортсмен.

Виступ житомирських спортсменів з військово-спортивного клубу «Омега» Держприкордонслужби України. Фото: Суспільне Хмельницький

Суддя змагань та волонтерка Вероніка Білоус напередодні змагань відкрила збір донатів на ремонт авто для евакуації поранених.

"Авто треба для моєї хорошої подруги, яка зараз служить медиком на Бахмутському напрямкові. Тому сьогодні я вирішила долучити усіх учасників змагань до того, щоб швидше зібрати 120 тисяч гривень на його ремонт", — каже волонтерка.

Учасники відкритого чемпіонату Хмельницької області з рукопашного бою. Фото: Суспільне Хмельницький

Ігорю Нікіфорчуку — сім років. Три з них, розповідає, займається рукопашним боєм, бо хоче бути сильним та незламним українцем.

"Медалей я маю десять — за вісім перших місць і за два третіх. Я хочу сьогодні зайняти знову перше місце. Коли я виросту — я хочу захищати Україну. Але, думаю, вже не потрібно буде, бо ми раніше переможемо!", — упевнений хлопець.

Зі слів головного судді змагань Гаррія Оседлєвіча, після завершення змагань переможців буде відзначено. Спортсмени з Хмельниччини, які займуть призові місця, увійдуть до складу команди області для участі у чемпіонаті України.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.