Черги величезні, кореспонденція затримується: хмельничани скаржаться на роботу "Укрпошти"

Дві хмельничанки скаржаться на роботу "Укрпошти". Одна із них, юристка Галина Карєпова, розповідає: працює з документами, які потрібні в судових засіданнях, виконавчій службі, прокуратурі, а її кореспонденцію "Укрпошта" невчасно доставляє чи не доставляє зовсім. Чим спричинені затримки цінних листів — з’ясовувало Суспільне Хмельницький.

У хмельницькому відділенні №1 "Укрпошти" — черга у три десятки людей. Жінки у черзі, які прийшли платити за комірне й міняти лампочки, кажуть: тут завжди так.

Адвокатка Галина Карєпова скаржиться на черги в цьому відділенні. Каже, втрачає час, коли забирає свої цінні листи.

"Усе почалося з відділення №13, його зачинили, нікого не попередивши, не повідомивши, і ми не знали дуже довгий час взагалі, де наша вся кореспонденція. Виявилося, що все прибуває на перше відділення. Я запитала, як я можу отримати мою кореспонденцію, на що мені відповіли: "Ось мішки, шукайте". Я провела на відділенні з 9:00 ранку десь орієнтовно до 12:30, перебрала стільки, скільки була спроможна фізично. Там мішків була така кількість, що їх до вечора не можна було б перебрати", — розповідає Галина Карєпова.

Хмельницька адвокатка Галина Карєпова скаржиться, що не може вчасно отримати свою цінну кореспонденцію на "Укрпошті". Фото: Суспільне Хмельницький

Адвокатка каже, що один її лист з Києва до Хмельницького йшов місяць і п’ять днів.

"Я зверталася на пошту, казали, ніякої кореспонденції немає, а потім до мене телефонують з суду з іншої області й говорять: "У вас там на відділенні пролежав лист місяць, він вже до нас повернувся, що нам з ним робити?". А я, наприклад, чекаю на цей лист, тому що там оригінали рішень, виконавчих листів, там інші документи. "Стоять" майже всі органи державні, адже у тих мішках нерознесена кореспонденція і у суди, у прокуратуру, у поліцію, у експертні установи. Всі чекають кореспонденцію", — обурюється Галина Карєпова.

Зі слів Галини Карєпової, пошта працює незадовільно.

"Я так розумію, що ця проблема не є проблемою одного відділення, то є системна якась проблема, яку треба вирішувати. Тому що в них дійсно навантаження велике, це перше відділення, а в них тільки три працівники. Значить, потрібно щось змінювати, щоб робити роботу якісно", — говорить жінка.

Черги у поштовому відділенні №1 "Укрпошти" в Хмельницькому. Січень, 2024 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Хмельничанка Тетяна Подобна також скаржиться на роботу пошти. Розповідає: восьмого грудня минулого року вона відправила цінного листа в один із обласних департаментів, заплатила за кур’єрську доставку та два тижні чекала відповіді від начальника департаменту.

"Цей лист був дуже важливий, від нього залежить дуже багато для однієї людини, якій потрібна допомога. Людина хвора, серйозно хвора, і так їй затримується медична допомога, а тут ще й затримка з листом на два тижні! Я розмовляла з директором департаменту, він сказав, що йому надійшов дзвінок: отримайте лист в такому-то відділенні. Я перепрошую, шановні, але я заплатила за кур’єрську доставку! І справа навіть не в грошах, це не такі вже великі гроші, справа в часі, справа в повазі до людей", — каже хмельничанка.

Хмельницьке відділення №1 "Укрпошти", на яке найбільше скаржаться клієнти. Фото: Суспільне Хмельницький

Начальниця відділення №1 "Укрпошти" в Хмельницькому Олена Мельничук каже: черги були завжди, та відколи закрили відділення №13 та, через збільшення навантаження, звільнилися дві працівниці, вони подовшали.

"Ми працюємо цілий день — з 8:00 до 20:00, роботи багато і дівчатам трохи важко. Людей багато, всі стоять в залі, не завжди в гарному настрої до нас приходять, тому як би ми робим від нас все, що ми можемо. Дуже багато людей скаржаться на черги. Штат листонош у нас також не укомплектований. Тому, коли видається пенсія, а це в нас щомісяця з 4 до 25 числа, усі зусилля всіх листонош спрямовуються на рознесення пенсій", — розповідає Олена Мельничук.

Хмельницький адвокат Андрій Місяць каже: пересилання цінних листів — прерогатива "Укрпошти", і це нормативно врегульовано постановою Кабінету міністрів.

"Якщо якась особа вважає, що втрачено її кореспонденцію чи неякісно доставлено, чи не доставлено взагалі, знову є загальне правило — звертатися з відповідною претензією в органи поштового зв’язку для того, щоб вони відповіли і пояснили, чому саме, з яких причин. У випадку недосягнення якоїсь згоди, треба звертатися до суду для захисту своїх прав і інтересів", — радить адвокат.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.