"Бакототерапія". Як на Хмельниччині діють реабілітаційні табори для військових та переселенців

. Фото: Сергія Толстіхіна

Бакота на Хмельниччині стала місцем для реабілітації військових, щоб відпочити та відновити сили після тяжкої служби. Протягом декількох днів ветерани здійснювали піші прогулянки, проходили арт-терапію, навчались вирізати по дереву. Подібні реабілітаційні табори планують проводити на постійній основі.

Про це Суспільне Хмельницький розповів власник зеленої садиби "Дім мандрівника", комунакаційний координатор ГО "Активна громада" Сергій Толстіхін.

З його слів, створення сільської садиби "Дім мандрівника", що на Бакоті, відразу передбачало активну соціальну складову.

"Протягом трьох років існування тут проводились різноманітні соціальні та волонтерські активності. Зокрема, минулого літа ми організували сімейні табори для внутрішньо переміщених осіб. Загалом провели чотири таких табори, в яких відпочили декілька десятків людей. Вони займались велопрогулянками, сплавлялись на SUP-дошках по Дністру, робили вироби з глини, з ними працювали психологи", — розповідає власник садиби.

У листопаді 2023 року, каже Сергій, тут вперше провели реабілітаційний захід для військових — "бакототерапію" для десяти ветеранів.

На Бакоті місцевий скульптор навчав військових вирізанню по дереву, листопад-2023. Фото: Сергій Толстіхін.

"Протягом чотирьох днів військові здійснювали піші прогулянки пагорбами біля села Гораївки, Бакотської затоки. Навіть купались у Дністрі, незважаючи на те, що на вулиці був листопад місяць", — зізнається Сергій.

Крім того, ветерани займались арт-терапією, відвідали виставку в Бакота-Хаб, побували у трав'ярні лікарських рослин. А місцевий скульптор Дмитро Забелін організував учасникам майстер-клас із вирізання по дереву.

"Я думаю, що такий відпочинок-реабілітація буде актуальним навіть через 10 років після війни. І ми плануємо продовжувати напрямок реабілітації військових та їх сімей і на цьогорічне літо, тобто зробити це на постійній основі. Дуже хочемо, щоб "Бакототерапія" став певним брендом в Україні. Потрібно використовувати цю неймовірно енергетичну місцевість, щоб сюди приїжджало побільше людей. Адже Бакота дійсно лікує", — зазначає Сергій Толстіхін.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.