20 гривень за кіло картоплі не межа: на Хмельниччині ростуть ціни на городину

На Хмельниччині з початку 2023 року вдвічі зросла ціна на картоплю. Також інша городина стала дорожчою і її вартість продовжує рости. На ціни впливає сезонність.

Про це Суспільне Хмельницький розповіла завідувачка сектору контролю за регульованими цінами головного управління Держпродспоживслужби в області Олена Сологуб-Лисенко.

Фермерка Олена продає городину на ринку. Жінка розповідає ціна у неї на цибулю, столові буряки та моркву однакова — 16 гривень за кілограм: "Ще поки ціна не змінилась, але вже є чутки, що буде трохи дорожчати, бо вже трішки вибрали товар з льоху".

Хмельничанка купує в фермерки Олени моркву, січень 2024, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

Як змінилися ціни на овочі впродовж минулого року розповіла фермерка Наталія: "Подорожчала картопля, зараз вартує 18-20 гривень за кілограм, капуста — 10-12 гривень, цибулька — 18 гривень, морква — 15-18 гривень за кілограм".

Фермерка Наталія розповіла, як змінились ціни на овочі, січень 2024, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

Деякі підприємці кажуть, що ціна на картоплю минулого року зросла майже вдвічі. Тепер її кілограм коштує в середньому — 20 гривень. Говорить про подорожчання деяких овочів на кінець грудня минулого року у порівнянні із жовтнем Олена Сологуб-Лисенко. За її словами, ціни на ці продукти — не регульовані державою. Одна з причин, чому змінюється їх вартість — сезонність.

"Зросли ціни на всі овочі. Зокрема на картоплю бачимо здорожчання у півтора раза: з 10 гривень 10 копійок — до 14 гривень 80 копійок за кілограм. Морква також зросла на 37%, з 9 гривень 50 копійок до 13 гривень 10 копійок, буряк зріс у ціні на чверть", — сказала Олена Сологуб-Лисенко.

Овочі на хмельницькому ринку, січень 2024, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький

Консультант з регіонального розвитку Анатолій Ткачук розповів, що на подорожчання городини вплинула війна. Картоплі висаджують менше: "Посадка картоплі це, в основному, Чернігівщина. Чернігівщина сильно постраждала від війни, багато людей виїхали з тих територій, і частина територій обстрілюється постійно. Другий чинник — це власне зима. Бо багато картоплі знаходиться в сховищах".

Через війну, каже Анатолій Ткачук, також почали ввозити з-за кордону зокрема цибулю. І це вплинуло на ціну: "Імпорт прив’язаний до курсу, очікування по курсу є не дуже хорошими. Плюс до цього постачання. Основним виробником цибулі в Україні була Херсонщина, Херсонщина значною мірою окупована, та частина, що не окупована вона обстрілюється".

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.