Хмельницька громадська організація "Захист — об’єднання волонтерів" з початку повномасштабної війни займається гуманітарною діяльністю. Упродовж 2023 року волонтери продовжили допомагати ЗСУ і ВПО у різних сферах. Крім того, розвинули новий напрям роботи: підтримка ветеранів російсько-української війни та їх родин.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла голова ГО "Захист — об’єднання волонтерів" Катерина Луцик.
За її словами, протягом 2023 року громадській організації вдалось досягти чималих результатів завдяки злагодженій співпраці не лише в Україні, але й за її межами.
"Ми маємо 14 філій у громадах Хмельницької області. Також налагодили співпрацю з 20 організаціями. З усіма підрозділами вирішуємо ті чи ті потреби військових і цивільних, щоб бути ефективними на різних напрямах. Завдяки європейським партнерам з початку року для потреб ГО "Захист — об’єднання волонтерів" ввезли понад 120 тонн гуманітарної допомоги. Вдалось опрацювати більше як 1700 запитів. Понад 12 тисяч людей звернулися до інформаційного центру та отримали соціальні послуги", — пояснила Катерина Луцик.
Волонтерка каже, з ініціативи громадської організації у Хмельницькому працює соціальний магазин "ДоброЗахист". Упродовж 2023 року його послугами скористались більше як 13 тисяч людей.
"У магазині хмельничани з малим рівнем доходу або переселенці можуть безкоштовно взяти одяг, взуття, іграшки, деякі предмети побуту, наприклад, постільну білизну чи подушки. Крім цього, інколи для ВПО роздають продуктові набори", — зазначила голова ГО.
Катерина Луцик розповіла, з початку 2023 року волонтери організації здійснили понад 20 поїздок на передову, доставляючи гуманітарний вантаж.
"Для потреб ЗСУ ми виготовили 2137 маскувальних сіток, 1290 маскувальних костюмів, більш як 5000 сухпайків, 25 тисяч енергетичних батончиків. Крім того, передали 23 автомобілі й стільки ж зарядних станцій", — пояснила голова "Захист — об’єднання волонтерів".
Катерина Луцик каже, у 2023 році громадська організація створила ветеранський простір "Захист.4.5.0".
"Це перший ветеранський простір у Хмельницькій області, де працює мультидисциплінарна команда. Її принцип дії — повне ведення випадку, який розпочинається з роботи із сім’єю військовослужбовця, поки він служить. Далі команда фахівців працює з ветераном безпосередньо від першого контакту до повної реінтеграції за допомогою надання послуг соціального працівника, кар’єрного консультанта, психолога, юриста. Також передбачено проведення різноманітних майстер-класів і навчань", — розповіла волонтерка.
Зі слів Катерини Луцик, протягом 2023 року провели 71 акцію на підтримку військовополонених та безвісти зниклих "Поверніть героїв з полону" у Хмельницькому. Також дві акції відбулося в Одесі, шість — у Польщі.
Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.