Імбирний лимонад та фрукти: як працюють шкільні їдальні Хмельниччини в умовах карантину

. Фото: Суспільне Поділля

Меню шкільних їдалень Хмельницького змінили у зв’язку з епідемією COVID-19. Про це Суспільному розповіла інженер-технолог Департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради Олена Співак.

За її словами, змінилось меню і сам графік харчування дітей, а працівників харчоблоку забезпечили додатковими засобами захисту.

«Кожного дня для діток наші кухарі готують лимонад з імбиру, для того, щоб зміцнити імунітет. Також в меню пріоритетом були фрукти. Того року допомагали кухарям накривати на стіл у великих школах. Цього року такого немає», - коментує Олена Співак.

Додає, що кухарям перед приходом на роботу вимірюють температуру і при підвищенні не допускають до роботи. Порушень харчування в умовах карантину під час перевірок поки не фіксували.

У Шарівській загальноосвітній школі Ярмолинецького району діти обідають під час двох великих перерв. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

У Шарівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Ярмолинецького району проблем з розсаджуванням дітей в їдальні, згідно з карантинними вимогами, не виникло, каже директор школи Микола Мазур.

«В нас школа розрахована на 450 дітей. Зараз навчається сто дітей. Тому, в принципі, є досить багато вільного місця і ми виконуємо всі розпорядження головного санітарного лікаря, які стосуються харчування. Тобто, столи розташовані на відстані півтора метра, за одним столом знаходиться не більше чотирьох дітей», - каже Микола Мазур.

Наталія Муляр, працівниця кухні розповідає, персонал працює у спеціальних щитках. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

Додає, що учні школи харчуються на двох великих перервах, відповідно 1-5 класи – на першу велику перерву. 6-11- на другу. Зараз в їдальні подають сніданок для початкової ланки. Меню змін не зазнало.

Наталія Муляр, працівниця кухні розповідає, персонал працює у спеціальних щитках: «щитки нам купили, дали, рукавиці, маємо маски – три на кожен день. В масках важко працювати біля гарячої плити. Але стараємося, бо така обстановка».

У навчально-виховному комплексі №7 міста Хмельницького для учнів забезпечене дворазове харчування – сніданок та обід. Фото: Суспільне Поділля

У навчально-виховному комплексі №7 міста Хмельницького навчається 1286 дітей. Для учнів забезпечене дворазове харчування – сніданок та обід, — розповідає директорка школи Ольга Горенко.

«Графік змістився, тому що нам потрібно нагодувати на сніданок близько шестисот дітей. Тому намагаємось втиснути саме таку кількість дітей в той графік, поки в них йдуть уроки», - каже Ольга Горенко.

У НВК №7 довелось змінити графік харчування дітей, аби забезпечити вимоги. Фото: Суспільне Поділля. Фото: Суспільне Поділля

Зараз тут харчуються учні паралелі першого класу. Марія Шпак, класний керівник 1-Б класу розповідає про алгоритм розсаджування дітей під час сніданку: «миємо ручки, витираємо їх, заходимо в їдальню, сідаємо за столи по четверо через стіл, харчуємось».

Читайте також