Створений арт-простір на Бакоті, що на Хмельниччині, слугує для митців притулком та простором для проведення своєї мистецької діяльності. Сюди на три місяці приїхали шість художниць з деокупованих територій України. Лише за місяць перебування вони створили понад 40 різнопланових робіт.
Про це Суспільне розповів директор "Туристично-інформаційного центру" Староушицької громади Андрій Захарко.
З його слів, Бакота Хаб, що знаходиться у селі Гораївка на Бакоті — це арт-простір для митців та туристів.
"Команда перетворила колишню сільську школу на резиденцію та хостел, де митці та туристи можуть знайти притулок та натхнення. Тут є все, що потрібно для комфортного відпочинку: кімнати на 25 осіб, WI-FI, кухня, душі та туалети. Окрім відпочинку, це ще й чудова локація для проведення резиденцій, таборів, тренінгів та будь-яких заходів", — розповідає Андрій.
Понад рік Бакота Хаб був місцем, яке слугувало прихистком для переселенців, які вимушені були тікати від російсько-української війни. Проте цього літа хаб відновив свою основну діяльність — мистецьку, каже чоловік.
"Зараз тут знаходиться резиденція для митців у зоні ризику — Artist At Risk. Сюди на три місяці приїхали шість мисткинь з деокупованих територій та інших міст України, в яких часто бувають ракетні обстріли. Тут, в безпечному місці, вони зможуть жити та продовжувати свою мистецьку діяльність", — пояснює директор центру.
Artist At Risk — це мережа хостинговий інституцій на території України та світу. Вона підтримує арт-резиденції та митців, які знаходяться у зоні ризику.
"Завдяки цьому проєкту наша резиденція має можливість надавати стипендії мисткиням, покривати їх витрати на дорогу, житло та матеріали для створення мистецьких робіт", — говорить Андрій.
Лише за місяць перебування у резиденції художницями створено понад 40 різнопланових робіт. А взимку у Києві відбудеться спільна виставка картин цих мисткинь, додає Андрій Захарко.
Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.