"На змаганнях відчував підтримку ветеранів інших країн"– хмельничанин Олександр Маковей про "Ігри нескорених"

. Фото з архіву Олександра Маковея

37-річний Олександр Маковей з Хмельницького, капітан збірної України на "Іграх нескорених" відновлюється після виступів у Дюссельдорфі. Військовослужбовець тоді здобув золото у штовханні ядра.

Про свої враження з турніру та плани на майбутнє розповів Суспільному сам Олександр.

На змаганнях, каже, найбільше запам’яталося ставлення ветеранів інших країн.

"Відчувалась турбота і переживання ветеранів з інших країн. Вони мені казали, що у разі відмови чиновниками їх країн у допомозі Україні – то можна писати ветеранам. І вони намагатимуться змушувати політиків нам допомагати. У такі моменти розумієш, що ти не один", – зізнається чоловік.

За словами Олександра Маковея, при особистому спілкування з британським принцом Гаррі говорили про озброєння для України.

Ветеран особисто сіплквався з британським принцом Гаррі, вересень 2023. Фото з архіву Олександра Маковея.

"Нам потрібна зброя, більше зброї. Закрити в першу чергу небо, поставити нам далекобійні ракети – це основне про що ми спілкувалися",– розповів Олександр.

Чоловік поділився своїми планами – каже, хоче створити обласну команду ветеранів.

Що відомо про Олександра Маковея

  • Хмельничанин Олександр Маковей на псевдо "Макоша"служив у лавах ЗСУ ще з 2014 року. Через поранення був змушений проходити лікування та відновлюватись.
  • Щороку бере участь у спортивних змаганнях для воїнів-ветеранів.
  • Колишній спецпризначенець був капітаном збірної команди України на турнірі "Ігри нескорених-2023", які проходили у німецькому Дюссельдорфі. Там в перший день змагань Олександр Маковей здобув для України єдине "золото".

Що відомо про Ігри нескорених-2023

  • Турнір, який започаткував британський принц Гаррі, проходить з 2014 року. Наразі до програми змагань входять десять видів спорту: стрільба з лука, легка атлетика, веслування на тренажерах, паверліфтинг, плавання, велоспорт, волейбол сидячи, баскетбол і регбі на візках та – уперше в історії – настільний теніс.
  • Це аналогія параолімпійським іграм, де змагаються колишні або діючі військовослужбовці поранені або ті, які отримали інвалідність на службі.
  • Україна дебютувала на Іграх нескорених у 2017 році.
  • На цьогорічних іграх, які відбулись у німецькому місті Дюссельдорфі, українська команда з 25 учасників виборола 34 медалі
  • Єдине "золото" для України першого дня Ігор нескорених-2023 завоював капітан команди Олександр Маковей.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.