Паломництво до Почаївської Лаври: з Кам'янця-Подільського вирушила хресна хода з понад 250 прочан УПЦ

Хресний хід прочан УПЦ вулицями кам'янця-Подільського. 19 серпня 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Приблизно дві з половиною сотні прочан Української православної церкви з різних регіонів України розпочали сьогодні, 19 серпня, хресну пішу ходу від Кам’янця-Подільського до Свято-Успенської Почаєвської лаври. Попри заборону ради оборони Хмельницької області хресного ходу через воєнний стан.

Під час святкового Богослужіння в Кам’янець-Подільський собор Олександра Невського Української православної церкви сходяться та з’їжджаються з різних областей України прочани – звідси вони підуть паломницькою ходою до Свято-Успенської Почаївської лаври.

Частина прочан розпочинають свій піший хресний хід до Почаївської лаври з Богослужіння у соборі Олександра Невського в Кам'янці-Подільському. 19 серпня 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Прочанка з Хмельницької області Ольга розповідає: їхнє паломництво починається 19 серпня та триватиме до 25 серпня. За цей час вони пройдуть понад 200 кілометрів, спатимуть в наметах, які взяли з собою, чи просто неба та, каже, що дає їй тиждень паломництва.

"Таке внутрішнє піднесення і заряд, можна сказати, на весь рік. Господь потім допомагає, підтримує. Пройшовши цей тиждень в молитві цілий день, більше зближуєшся з Богом", — каже жінка.

Прочанка з Хмельниччини Ольга іде пішки до Почаївської лаври, аби більше зблизитися з Богом. 19 серпня 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

За її словами, в Почаєвській лаврі паломники моляться і після Богослужіння на свято Успіння Богородиці їдуть додому.

Паломницький похід місяць тому заборонила рада оборони Хмельницької області. Зі слів першого заступника начальника обласної військової адміністрації Сергія Тюріна, такі заходи вживаються задля недопущення провокацій та використання подібних ситуацій Російської федерацією, а також для збереження життя і здоров’я людей.

Прочанка Ольга про заборону, каже, не чула:

"Заборонили? Мені здається, що це неправильно, тому що забороняючи молитися людям за мир і перемогу…".

На запитання, чи не боїться вона ворожих атак під час походу, відповідає:

"Чому ж страшно? Як люди живуть там, на сході, і їх обстрілюють кожного дня?".

Перед виходом паломники з перепочивають у селі Довжок неподалік Кам'янця, аби вже звідти вирушити хресним ходом до Тернопільської області. 19 серпня 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

Пояснити паломникам, чому їхню ходу в воєнний час забороняють, доручали органам місцевого самоврядування. Заступник Кам’янець-Подільського міського голови Дмитро Назаренко каже: надсилали електронні й звичайні листи духовній раді з роз’ясненнями, чому ходу забороняють, намагалися зв’язатися телефоном та зустрітися особисто.

"На жаль, відповіді не отримали. Телефони не відповідали. Люди йдуть з поїзда, і люди йдуть з дітьми. Я хвилююся перш за все за дітей. Сподіваюся, що все відбудеться мирно і спокійно", — каже посадовець.

Паломницька хода небезпечна під час війни для самих прочан, які під час обстрілів не матимуть куди сховатися, створює незручності на дорогах і прецедент для провокацій, каже адвокатка з Хмельницького Аля Гуменюк. Тому, каже, заборона справедлива і законна.

"Відповідно до статті восьмої закону України про правовий режим введення воєнного стану, військовим адміністраціям надана таке право — введення обмежень на мирні зібрання. Можуть бути складені протоколи, за порушення громадського порядку в нас є відповідальність", — говорить вона.

На шляху прочан, що ідуть до Почаївської лаври, чергує поліція, яка забезпечує громадський порядок. 19 серпня 2023 рік. Фото: Суспільне Хмельницький

До прочан, які ідуть пішою ходою до Почаївської лаври в Тернопільській області, і які збиралися в Кам’янці-Подільському в храмі Олександра Невського, долучаються прочани з села Довжок. Тут вони всі перепочивають і далі рушать пішою ходою на захід.

Всюди на шляху прочан чергує поліція. В тому числі й поліція діалогу Хмельницького відділу поліції. Начальниця сектору превентивної комунікації Юлія Яшник каже: першого дня паломницької ходи прочан до відповідальності не притягували.

"Незаконних дій вони не вчиняють. Наразі ситуація контрольована, все минає без будь-якої конфліктної ситуації", — прокоментувала Суспільному поліцейська.

За її словами, у Довжку до сотні паломників приєдналися приблизно ще півтори сотні людей, які й вирушили пішою ходою до Тернопільської області.

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram та Facebook.