Працівники департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції викрили керівництво одного із департаментів Хмельницької обласної державної адміністрації в організації корупційної схеми. До неї посадовці залучили як посередника приватного підприємця. Суми неправомірної вигоди за вирішення питань коливалися від 10 000 до 50 000 гривень. Ціна питання залежала від виду необхідного документа. Всім фігурантам повідомлено про підозру.
Про це повідомляється на офіційному вебпорталі Національної поліції України.
Як встановили співробітники управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області та слідчого управління обласної поліції, користуючись своїми повноваженнями, керівники одного з департаментів ОДА налагодили корупційний механізм видачі документації. Щоб не потрапити в поле зору поліцейських, залучили приватного підприємця.
"Громадяни зверталися до департаменту для виготовлення та отримання технічної документації, видачу дозволів та висновків, що належить до компетенції цього підрозділу. За втручання посадовців процес видачі таких документів затягувався. На цьому етапі у гру вступав посередник. Він пропонував громадянам посприяти у вирішенні їхнього "питання" за винагороду. Суми неправомірної вигоди коливалися від 10 000 до 50 000 гривень залежно від виду потрібного документа", — йдеться у повідомленні Нацполіції.
За інформацією Нацполіції, поліцейські затримали посередника після отримання та розподілу чергового "траншу" в сумі 18 000 гривень за видачу дозвільного документа. Раніше задокументовано отримання ними ще кількох "траншів".
"Наразі директору департаменту ОДА та його заступникові повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу УкраїниПрийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, - карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна., посереднику – приватному підприємцю – за ч. 5 ст. 27Пособником є особа, яка порадами, вказівками, наданням засобів чи знарядь або усуненням перешкод сприяла вчиненню кримінального правопорушення іншими співучасниками, а також особа, яка заздалегідь обіцяла переховати особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, знаряддя чи засоби вчинення кримінального правопорушення, сліди кримінального правопорушення чи предмети, здобуті кримінально протиправним шляхом, придбати чи збути такі предмети або іншим чином сприяти приховуванню кримінального правопорушення., ч. 3 ст. 368Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання службовою особою неправомірної вигоди у великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, - карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. Кримінального кодексу України. За результатами обшуків у службових кабінетах та місцями мешкання фігурантів вилучили блокноти із чорновими записами, мобільні телефони, печатки, гроші в іноземній та національній валюті на понад 375 тисяч гривень", — повідомляють у Нацполііції.
Прокурори Хмельницької обласної прокуратури звернулися до суду з клопотаннями про обрання підозрюваним запобіжних заходів.
Встановлюються особи, які також можуть бути задіяні у корупційній схемі, додають у Нацполіції.
З достовірних джерел Суспільному стало відомо, що йдеться про керівництво департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької обласної державної адміністрації. За інформацією достовірних джерел, підозру в організації корупційної схеми отримали директорка департаменту Ганна Богданович та її заступник — начальника управління захисту довкілля, оцінки впливу на довкілля, використання природних ресурсів Володимир Дідух.
Довідка
- Киянка Ганна Богданович була призначена директоркою Департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької облдержадміністрації на початку липня 2021 року.
- До призначення на Хмельниччині, Ганна Богданович до кінця 2020 року працювала начальницею управління охорони біорізноманіття та біобезпеки Міністерства енергетики України. А ще раніше обіймала посади начальника управління екології та природних ресурсів Київської міської ради та головної спеціалістки відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства у головному управлінні Держпродспоживслужби в Київській області.
- 3 серпня 2022 року, згідно наказу голови Хмельницької обласної військової адміністрації Сергія Гамалія, Ганну Богданович було звільнено з посади директорки департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької ОВА за угодою сторін. Підставою для звільнення, згідно наказу, стала особиста заява Ганни Богданович, яку вона написала 29 липня.
- За кілька місяців після свого звільнення Ганна Богданович знову повернулася на посаду директорки департаменту природних ресурсів та екології Хмельницької обласної військової адміністрації. Згідно з розпорядженням голови Хмельницької ОВА Сергія Гамалія директоркою департаменту Ганна Вікторівна знову почала працювати з 19 жовтня. Цю посаду вона мала обіймати до призначення переможця конкурсу або до завершення 12-місячого терміну після завершення воєнного стану.
Читайте також
- ДБР викрило посадовців Держгеокадастру на протиправній роздачі землі на Хмельниччині
- На Хмельниччині судитимуть чоловіка, який видобував пісок на території Національного природного парку
- На Хмельниччині повернули державі лісові землі