Перейти до основного змісту

На Хмельницькому ринку зросли ціни на домашню птицю: у чому причина

На Хмельницькому ринку торгують свійською птицею, яку завозять з різних регіонів України. Ціни на неї зросли через подорожчання кормів і складнощі, пов’язані з воєнним станом.

Про це Суспільному розповів телефоном заступник директора однієї з птахофабрик Хмельницької області Юрій Костюк.

Приїхала з району, щоб придбати каченят Таїсія, розповіла, що кожного року, у цій порі поповнює своє господарство домашньою птицею. Придбала 12 каченят.

"Я утримую мулардів — це порода качок, зокрема муларди або башкирські качки. Також орвія голубий фаворит хороший".

Особливостями цієї породи є швидке зростання, не вибагливість, та стійкість до хвороб, зазначила продавчиня домашньої птиці Наталя, наголосила, що попит серед людей є як на маленьких, так і на старших качок.

"Каченятка є 60 — маленькі, старші є 100, 130, 120 старші ну в середньому такі ціни. Подорожчали після Великодня".

Каченята у продажу є за різними цінами, травень, 2025, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Ціни на свійську птицю на Хмельницькому ринку залежать від віку, виду та породи, розповів Богдан, котрий обирає птахів, аби поповнити своє домашнє господарство.

"Маленькі є, хочу ще докупити".

Двадцять років займається птицею Анатолій. Поділився, що закуповує добових курчат ще маленькими в інкубаторах.

"На сьогодні в наявності є три різновиди курей породи домінант: зозулястий домінант, голубий домінант та домінант крафтик. Вартість однієї голови — 35 гривень. Є також курчата бройлери добові, а також м’ясо-яєчні породи: мастер, іспанка, редбро та грізбар".

Курча стає повноцінною куркою за чотири шість місяців та може нести яйця, розповів Анатолій. Все залежить від породи птаха.

"Більше м'ясо яєчну породу беруть, така курочка велика і файно несеться більш ходова птиця сьогодні".
Ціни на птицю у порівнянні з минулими роками зросли на 10-15 %, травень, 2025, Хмельницький. Суспільне Хмельницький

Ціни на птицю у порівнянні з минулими роками зросли на 10-15 %. Розповів телефоном заступник директора однієї з птахофабрик області Юрій Костюк.

"Цього року значно зросли ціни на корми. Якщо торік пшениця та кукурудза коштували приблизно 7 — 8 тисяч гривень за тонну, то зараз ціни перевищують 10 тисяч гривень. Ситуацію ускладнює і воєнний стан — виник дефіцит працівників у цій галузі, особливо не вистачає кваліфікованих спеціалістів, які безпосередньо займаються вирощуванням та заготівлею кормів".

За словами продавця Анатолія на Хмельницькому ринку, свійську птицю для продажу завозять до області з різних регіонів України.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

Топ дня
Вибір редакції