"Намагаємося у цей складний час зберегти нашу культуру": як пройшов Міжнародний день музеїв у Херсоні

Ексклюзивно

У Херсонському краєзнавчому музеї відбувся захід до Міжнародного дня музеїв. Зараз заклад працює в онлайн форматі, але цього дня запросили відвідувачів аби показати, які артефакти збереглися після того, як музей пограбували російські військові, та нові експонати, які поповнили колекцію.

"Намагаємося у цей складний час зберегти нашу культуру, відновити її та всі види музейної роботи. Це нам вдається, наскільки це можливо. Наразі відвідувачів у нас немає, то ми переходимо у режим роботи онлайн, в якому запроваджуємо та відроджуємо велику кількість екскурсій", — розповіла тимчасово виконувачка обов’язків головної зберігачки краєзнавчого музею Алевтина Мелентьєва.

Суспільне Херсон

В одному із залів старший науковий співробітник відділу природи краєзнавчого музею Михайло Підгайний показав відвідувачам стенд.

"Росіяни залишили тільки один невеличкий макет, а всі експонати забрали. На цьому макеті ви бачите ділянку Херсонської області за давніх часів. У мезоліті, або ще у палеоліті тут жили люди, і тут показаний їхній побут. У цих людей були свої релігійні вірування і вони мали тотеми", — розповів чоловік.

Суспільне Херсон

Під час екскурсії відвідувачі взяли участь у квесті на знання історії Херсонщини.

"Після деокупації Херсона до міста повернувся мій викладач, куратор, який запросив мене до музею. Я вже ходжу сюди не як на роботу, а як додому. Це для мене найулюбленіша робота, бо я знайшов себе тут і це для мене щастя, можна так сказати", — сказав молодший науковий співробітник музею Олександр Корінчук.

Суспільне Херсон

Музей зараз поповнюється новими експонатами. Їх привозять із зони бойових дій та територій, які перебувають під постійними обстрілами, розповіла виконувачка обов'язків директорки обласного краєзнавчого музею Ольга Гончарова.

"Це десь понад вісім тисяч експонатів ми вже врятували. Тому що вони були в неналежному стані, під дощем, під холодом, із пліснявою та грибками. Все це було опрацьовано і зараз чекає на евакуацію, щоб ми могли продовжити зберігати наші культурну спадщину та надбання", — повідомила Ольга Гончарова.

Суспільне Херсон

Зберегти та вивезти у безпечні місця вдалось понад 150 тисяч експонатів.

"Вражена працівниками і тим, що попри негаразди вони працюють на Херсонщині — творчо, активно. Я думаю, що у нас все буде: і гарні колекції, і багато книжок, і людей. Все обов'язково буде відновлено, тому що є кому цим займатися", — поділилась враженнями місцева жителька Ольга Крижановська.

Підписуйтеся на новини Суспільне Херсон у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube.